ISBN:9788376419619

Państwo i społeczeństwo w działaniu. Polityki publiczne wobec potrzeb modernizacji państwa i społeczeństwa

Autor: Andrzej Zybała

Wydawnictwo: Difin

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 41.60 zł.

Oszczędzasz: 26%

Książka poświęcona jest dyscyplinie wiedzy, która jest znana od ponad pół wieku na Zachodzie pod nazwą nauka o polityce publicznej (public policy), czyli traktuje o tym, w jaki sposób państwo i jego obywatele organizują proces rozwiązywania problemów publicznych (np. starzenie się populacji, bieda, bezrobocie, rozwój gospodarczy, edukacja, zdrowie). W Polsce nauka o polityce publicznej dopiero rozpoczyna swój systemowy rozwój.
Państwa tworzą polityki publiczne, ponieważ chcą sprawnie rozwiązywać swoje problemy, dobrze rozwijać się i zapewniać obywatelom wysoką jakość życia. Chcą także uniknąć losu Grecji. Tam rządy i obywatele nie poradzili sobie ze złożonością problemów publicznych. W konsekwencji kraj wpadł w ogromne turbulencje, a miliony obywateli popadło w biedę. Książka poświęcona jest dyscyplinie wiedzy, która jest znana od ponad pół wieku na Zachodzie pod nazwą nauka o polityce publicznej (public policy), czyli traktuje o tym, w jaki sposób państwo i jego obywatele organizują proces rozwiązywania problemów publicznych (np. starzenie się populacji, bieda, bezrobocie, rozwój gospodarczy, edukacja, zdrowie). W Polsce nauka o polityce publicznej dopiero rozpoczyna swój systemowy rozwój.

Dr hab. Wojciech Łukowski, prof. UW:

Uważam książkę Andrzeja Zybały za pionierską i niezwykle potrzebną próbę pokazania, czym są polityki publiczne we współczesnym państwie demokratycznym. Bardzo cenne jest ulokowanie w centrum uwagi doświadczeń i wyzwań polskich, przy jednoczesnym uwzględnieniu doświadczeń innych krajów czy kręgów kulturowych.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 41.60 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
41.60 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  28.69 zł
w programie Nexto Premium
44.46 zł nexto.pl
mobi epub
od 40.32 zł
(dla stałych klientów)
44.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
45.42 zł swiatebookow.pl
mobi epub
46.48 zł ibuk.pl
mobi epub
47.23 zł ebuczek.pl
mobi epub
47.81 zł legimi.com
mobi epub
47.81 zł virtualo.pl
mobi epub
48.00 zł inbook.pl
mobi epub
56.00 zł publio.pl
mobi
50.40 zł zinamon.pl
epub
50.40 zł zinamon.pl

Andrzej Zybała - inne e-booki

E-booki podobne do "Państwo i społeczeństwo w działaniu. Polityki publiczne wobec potrzeb modernizacji państwa i społeczeństwa"