ISBN:9788376419985

Ustrój konstytucyjny Rzeczypospolitej Polskiej. Podręcznik akademicki

Autor: Jerzy Kuciński

Wydawnictwo: Difin

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 31.21 zł.

Oszczędzasz: 26%

Podstawowym zadaniem książki jest dostarczenie czytelnikowi wiedzy o ważnych zagadnieniach ustrojowych Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej. Obejmuje to wiedzę o obowiązującej Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r. oraz o ustroju państwowym Rzeczypospolitej określonym normatywnie w tej właśnie Konstytucji.

Jest to wiedza niezbędna każdemu obywatelowi, aby mógł w pełni korzystać ze swoich obywatelskich wolności i praw, zwłaszcza politycznych, i był przygotowany do pełnienia różnych ról w strukturach organów władzy publicznej.


Z recenzji dr. hab. Jarosława Szymanka, prof. Uniwersytetu Warszawskiego:

Książka autorstwa prof. J. Kucińskiego podejmuje ważny, jeśli nie najważniejszy temat, jakim jest ustrój konstytucyjny państwa. Po drugie, książka jest opracowaniem szczegółowym […]. Autorowi nie umyka właściwie nic, co decyduje o ustroju konstytucyjnym RP (z naciskiem jednak, że Autor omawia zagadnienia prawne i w sposób prawniczy). Po trzecie, książka jest napisana dobrym językiem, dobrze i wartko się ją czyta, co niewątpliwie podnosi jej atuty jako potencjalnego podręcznika. À propos warto tu wskazać czytelność uwag (pogrubienia i inne wypunktowania) oraz przejrzysty i klarowny układ pracy, co szczególnie w dydaktyce ma istotne znaczenie. […] Wreszcie, co również ma znaczenie niebagatelne, książka z pewnością poszerzy ofertę podręczników dostępnych dzisiaj na rynku, wzbogacając tym samym paletę pomocy dydaktycznych dostępnych zarówno dla studentów, jak i wykładowców akademickich.

Temat książki, rosnąca popularność zagadnień ustrojowych (również na arenie publicystycznej), stosunkowo przystępny język pracy i wreszcie osoba jej Autora dają gwarancję, że czytelnik otrzyma po prostu dobrą książkę.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 31.21 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35.57 zł ebuczek.pl
pdf
31.21 zł gandalf.com.pl
pdf
  21.52 zł
w programie Nexto Premium
33.35 zł nexto.pl
pdf
od 30.24 zł
(dla stałych klientów)
33.60 zł ebookpoint.pl
pdf
34.07 zł swiatebookow.pl
pdf
34.86 zł ibuk.pl
pdf
35.86 zł virtualo.pl
pdf
35.86 zł legimi.com
pdf
37.80 zł zinamon.pl
pdf
42.00 zł publio.pl

Jerzy Kuciński - inne e-booki

E-booki podobne do "Ustrój konstytucyjny Rzeczypospolitej Polskiej. Podręcznik akademicki"