Więzy miłości. Juda nieznany

Autor: Thomas Hardy

Wydawnictwo: Replika

Oszczędzasz: 20%

Ostatnia i zarazem najbardziej kontrowersyjna powieść Thomasa Hardy'ego. Fala krytyki i zajadłych ataków, z jakimi spotkał się autor po jej publikacji spowodowała, że zaprzestał powieściopisarstwa.Powszechne wzburzenie wywołało zwłaszcza bezpośrednie ujęcie przez Hardy'ego tematyki seksualnej, oraz niekonwencjonalne przedstawienie fundamentów społeczeństwa wiktoriańskiego, jakimi były religia, małżeństwo i brytyjski system szkolnictwa wyższego.

Główny bohater powieści, Juda Fawley, jest życiowym nieudacznikiem. W dzieciństwie marzył o karierze naukowej, ale mimo, że był inteligentny, skończył jako wiejski kamieniarz. Jego próba wstąpienia do stanu duchownego również zakończyła się niepowodzeniem, podobnie jak małżeństwo zawarte bez miłości. Jakie zmiany w jego życiu poczyni związek z odrzuconą przez społeczeństwo kuzynką Sue Bridehead, kobietą wykształconą, o niezależnych poglądach i buntowniczym podejściu do seksu?

Tragiczna historia miłości ukazana w powieści niszczy wszelkie poczucie niewinności i przedstawia dramatyczny obraz życia. Książka niesie ze sobą wymowną wizję cierpienia, pełną odwołań do ludzkiej natury.

Więzy miłości. Juda nieznany uznawana jest za najlepszą powieść w dorobku Hardy'ego. Zekranizowana w słynnej produkcji Michaela Winterbottoma, w której główne role zagrali Kate Winslet i Christopher Eccleston.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 23,92

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21,53 zł
(dla stałych klientów)
23,92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,06 zł empik.pl
mobi epub
25,07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25,42 zł ibuk.pl
mobi epub
25,65 zł woblink.pl
mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27,81 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl

Thomas Hardy - inne e-booki

E-booki podobne do "Więzy miłości. Juda nieznany"