ISBN:9788376748122

Spacer Aleją Róż (#3). Drzewa szumiące nadzieją

Autor: Edyta Świętek

Seria wydawnicza: Spacer Aleją Róż, część 3.

Wydawnictwo: Replika

Stron: 496

Opłacalność: 4.66 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 22.62 zł.

Oszczędzasz: 20%

Edyta Świętek z właściwą sobie lekkością nakreśliła przejmujący obraz nowohuckiej społeczności żyjącej w trudnych czasach ważnych przemian dziejowych. Czytelnik nie znajdzie tu lukrowanych opisów, lecz twardą, często okrutną rzeczywistość. A jednak z tej niepięknej, brudnej szarości co jakiś czas wyłania się jasne światło, dające nadzieję na lepsze jutro. Serdecznie polecam!

Hanna Greń, pisarka

Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle.

Drzewa szumiące nadzieją to trzeci już tom nowohuckiej sagi Spacer Aleją Róż. Tym razem autorka zabiera nas do najmłodszej dzielnicy Krakowa u schyłku lat 50., kiedy to doprowadzeni do ostateczności antykościelnymi działaniami władzy robotnicy podejmują desperacką walkę w obronie krzyża będącego symbolem nie tylko wiary, ale także wolności. Coraz częściej buntują się przeciw ograniczeniom narzucanym przez władzę ludową. Wychowani w chrześcijańskich tradycjach, podejmują bezpardonową walkę o zgodę na budowę kościoła. W mieście dochodzi do krwawych starć z jednostkami Milicji Obywatelskiej wspieranymi przez oddziały ZOMO. Na tle historycznych wydarzeń rodzina Szymczaków powiększa się, przeżywa wzloty i upadki, a za zryw w obronie wiary i samostanowienia będzie musiała zapłacić wysoką cenę.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 23.12 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.12 zł inverso.pl
mobi epub
od 20.98 zł
(dla stałych klientów)
23.31 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23.41 zł ibuk.pl
mobi epub
23.79 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28.90 zł virtualo.pl
mobi epub
28.90 zł woblink.pl
mobi epub
28.90 zł publio.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
28.90 zł legimi.com

Edyta Świętek - inne e-booki

Spacer Aleją Róż - inne książki z cyklu: