Oszczędzanie kosztów jest ważne zawsze i wszędzie. Jednak obecnie, w czasach globalnego kryzysu finansowego, staje się priorytetem numer jeden!

Firmy planują ograniczanie produkcji, wielu pracodawców myśli o zwalnianiu pracowników…

Niektórym wydaje się, że cięcie zatrudnienia to przykry, ale jedyny sposób na znalezienie oszczędności w kadrach. Nie zawsze tak musi być!

Okazuje się, że można znaleźć naprawdę wiele bezpośrednich lub pośrednich możliwości zaoszczędzenia dzięki odpowiedniemu zastosowaniu prawa pracy lub dzięki umiejętnemu zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Są pracodawcy ambitniejsi, którzy zamiast zwalniać pracowników próbują np. motywować ich do wydajniejszej pracy. Ale i ich działania nie zawsze są skuteczne! Na przykład dla jednego pracownika prezentacja projektu na posiedzeniu zarządu będzie wyróżnieniem, ale dla innego… będzie oznaczać dodatkowy stres.

Jak więc oszczędzać koszty kadrowe, ale „z głową”?

Dowiesz się tego z e-booka pt. „Poszukiwanie oszczędności w kadrach”

Dowiesz się m.in.:

  • jak można oszczędzić na dobraniu odpowiedniej umowy o pracę (i nie tylko),
  • jak można oszczędzić na wybraniu odpowiedniego systemu czasu pracy,
  • jak można zyskać na zatrudnianiu niektórych kategorii osób,
  • jakie jeszcze inne (poza wyżej wskazanymi) możliwości oszczędzania przewiduje prawo pracy,
  • jak można oszczędzić na rekrutacji pracownika,
  • jakie korzyści może przynieść zróżnicowanie składników wynagrodzenia pracownika,
  • które zmiany organizacyjne dotyczące zarządzania personelem mogą przynieść oszczędności,
  • jak motywować pracownika (finansowo i pozafinansowo).

Doradzają Ci najlepsi specjaliści

Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w publikacji „Poszukiwanie oszczędności w kadrach” i stosować je bez obaw. Zostały one przygotowane przez specjalistów z dziedziny prawa pracy i zarządzania personelem. Autorkami publikacji są panie: Anna Martuszewicz prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy, Magdalena Rapacka-Wojdat konsultant HRK PARTNERS S.A. Tower Perrin Alliance Partner oraz Edyta Marońska wieloletni specjalista HR. Publikacja została przygotowana z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia.

Nie zwlekaj!

Wykaż się kreatywnością! Tnij koszty samodzielnie lub pokaż ten e-book przełożonym! Niech docenią Twoje starania o oszczędności!