ISBN:9788376868523

Strażnicy Starego Lasu 1. Biała Wieża

Autor: Grzegorz Gajek

Wydawnictwo: Jaguar

Oszczędzasz: 32%

Przygodowe fantasy, ujawniające bogactwo słowiańskiej mitologii. Kiedy na Stary Las spada przeklęta mgła, pod wpływem której umierają rośliny, a zwierzęta zaczynają chorować, strażnicy kniei – leszy – obwiniają o to przybywających coraz liczniej ze wschodu ludzi. Jeden tylko Lelek, młody samotnik żyjący z dala od siedziby swojego plemienia, wierzy, że przyczyna kłopotów leży gdzie indziej, gdyż nadejście mgły poprzedził upadek siedmiu gwiazd. Młodzieniec postanawia je odnaleźć i zbadać.

W trakcie poszukiwań Lelek trafia do wielu fantastycznych miejsc: do Matecznika, gdzie mieszkają Władcy (jeleń, wilk, tur, żubrzyca i żbik), na Pojezierze, gdzie trwa wojna między dwoma rywalizującymi rodami karłów, do pojawiającej się tylko raz w roku Białej Przystani, a wreszcie do tajemniczej Białej Wieży, która według podań stanowi serce Starego Lasu i łączy ziemię z niebem i światem podziemnym. Poznaje też nowych przyjaciół: nieustraszonego – choć maleńkiego – skrzata Fafkela, zadziornego młodego woja imieniem Mojmir oraz zielarkę i czarodziejkę zwaną Modraszką.

Młodzi podróżnicy z czasem dowiadują się, że poza nimi upadłych gwiazd poszukują także dwie prastare, toczące odwieczny bój istoty znane tylko jako Pieśniarz i Wędrowiec. Pieśniarz przez długi czas obserwuje grupkę przyjaciół z daleka, ale w końcu dołącza do niej jako przewodnik, wyjaśniając, że zebranie wszystkich gwiazd pozwoli mu odpędzić mgłę i przywrócić równowagę w lesie. Nie zdradza jednak, że będzie się to również wiązało z przebudzeniem uwięzionego w Białej Wieży żmija – potwora, którego jedyny cel stanowi zniszczenie rodzaju ludzkiego.

Gdy prawda wychodzi na jaw, Lelek i jego towarzysze postanawiają połączyć siły z Wędrowcem, aby przywrócić gwiazdy na nieboskłon. Zadanie jest ryzykowne, ponieważ jedyna droga do nieba prowadzi nad więzieniem istoty, której uwolnieniu pragną zapobiec. W ostatecznym starciu górą jest Pieśniarz. Żmij zostaje uwolniony, a młodym podróżnikom nie zostaje nic innego, jak zacząć się szykować do wojny.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 19.65 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.65 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19.91 zł ebuczek.pl
mobi epub
19.91 zł ebuczek.pl
mobi epub
22.91 zł ibuk.pl
mobi epub
od 20.88 zł
(dla stałych klientów)
23.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.81 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28.98 zł empik.pl
mobi epub
28.98 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
28.98 zł legimi.com
mobi epub
29.00 zł woblink.pl
mobi epub
29.00 zł publio.pl
mobi epub
29.00 zł litres.pl
mobi epub
  17.45 zł
w programie Nexto Premium
32.46 zł nexto.pl
mobi
26.10 zł zinamon.pl
epub
26.10 zł zinamon.pl

Grzegorz Gajek - inne e-booki

E-booki podobne do "Strażnicy Starego Lasu 1. Biała Wieża"