ISBN:9788377002292

Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy

Autor: Paweł Reszka

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne

Stron: 304

Opłacalność: 5.89 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Szokująca diagnoza sposobu działania banków i innych instytucji finansowych.

Paweł Reszka – jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych – demaskuje system kłamstw, na jakim opierają się instytucje finansowe. Kłamstwo jest tu metodą pozyskiwania klientów i zarabiania dzięki klientom i kosztem klientów. Naszym kosztem.

„Pracownik banku: wszyscy wiedzieliśmy, że to, co oferujemy ‒ polisolokaty, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne itp. ‒ jest toksyczne, że klient na pewno nie zarobi, a najprawdopodobniej straci swoje pieniądze. Od wciskania takich produktów mieliśmy prowizję. Sprzedawaliśmy więc nawet rodzinie i przyjaciołom.”

Zapewne jesteś, Czytelniku, klientem banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego. Zanim na nowo zerkniesz w swoją umowę, przeczytaj tę książkę. Stanowi ona zapis rozmów, które Paweł Reszka przeprowadził z kilkunastoma pracownikami albo byłymi pracownikami największych renomowanych banków, firm doradztwa finansowego i towarzystw ubezpieczeniowych. Z tych rozmów wyłonił się jednoznaczny obraz: w instytucjach finansowych każdego z nas starają się oszukać. To nie są jednostkowe przypadki naciągania klientów – to system. System, który działa od samej góry – prezesów banków i rad nadzorczych, do samego dołu – czyli zwykłych sprzedawców. System jest prosty: żyjemy z prowizji, więc wciskamy klientowi wszystko ‒ począwszy od niepotrzebnego ROR-u, kredytu, którego nigdy nie spłacisz, po polisolokaty, na których można tylko stracić. Zadaniem pracowników instytucji finansowych jest sprzedać klientowi najbardziej niekorzystny kredyt, czy polisę, na której straci on swoje oszczędności, a przynajmniej je uszczupli. Im więcej straci klient tym więcej zarobi bank, doradca finansowy czy towarzystwo ubezpieczeniowe.

Paweł Reszka ‒ jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy śledczych i politycznych, laureat wielu nagród. Pracował w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku”, teraz jest związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. Współautor (razem z Michałem Majewskim) bestsellerowych książek Daleko od Wawelu i Daleko od miłości, pokazujących kulisy Pałacu Prezydenckiego za kadencji Lecha Kaczyńskiego i rządów Donalda Tuska.

 

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 17.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.90 zł virtualo.pl
mobi epub
20.90 zł empik.pl
mobi epub
23.92 zł inverso.pl
mobi epub
23.92 zł ibuk.pl
mobi epub
24.91 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.42 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 22.88 zł
(dla stałych klientów)
25.42 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.90 zł legimi.com
mobi epub
29.90 zł publio.pl
mobi epub
29.90 zł swiatebookow.pl

Paweł Reszka - inne e-booki

E-booki podobne do "Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy"