Poznam sympatycznego Boga

Autor: Eric Weiner

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN

 

W swojej nowej książce Eric Weiner porusza temat dość kontrowersyjny: czy można sobie wybrać religię i Boga, kierując się własnymi potrzebami i upodobaniami, niezależnie od kultury i tradycji, w jakiej człowiek został wychowany? I jak podjąć tak trudną decyzję, gdy na świecie istnieje tyle wyznań i bóstw? „Skoro możemy wybrać przywódców, taryfę w telefonii komórkowej i pastę do zębów, czemu nie mielibyśmy wybrać sobie Boga?” – pyta prowokacyjnie autor.

Po nagłym pobycie w szpitalu zaczyna bowiem zmagać się z niespodziewanym pytaniem zadanym mu przez pielęgniarkę: „Czy odnalazłeś już swojego Boga?”. Zdaje sobie sprawę, że chociaż poznał wiele praktyk religijnych, nigdy nie próbował stosować ich w swoim życiu. Postanawia więc nadrobić zaległości i przeprowadzić badania dostępnych na świecie wyznań. W procesie selekcji z setek religii wybiera osiem, które zamierza „przetestować” osobiście: islam, katolicyzm, judaizm, buddyzm, taoizm, szamanizm, wiccę i raelianizm.

W Nepalu medytuje wspólnie z tybetańskimi lamami i zastanawia się nad sensem chodzenia wokół stupy (buddyjskiej budowli sakralnej). W Turcji wiruje (jak się okazuje – niezbyt wprawnie) z sufickimi derwiszami. W Chinach stara się odblokować qi – „rozkoszną energię życiową”. W Izraelu studiuje kabałę i dowiaduje się, że ma w sobie sporo z ryby. W Las Vegas odbywa bliskie spotkanie z wyznawcami największej na świecie religii opartej na wierze w UFO. W Nowym Jorku próbuje zgłębić tajemnicę konfesjonału i rozwiązuje z franciszkanami teologiczne zagadki, a niedługo potem z pomocą nastoletniej czarownicy odkrywa, w co naprawdę wierzą nowocześni politeiści. W Waszyngtonie na warsztatach szamańskich dowiaduje się zaś, do czego może doprowadzić monotonne uderzanie w bęben. Z błyskotliwością, ironią i humorem porusza zarówno odwieczne problemy (Skąd pochodzimy? Jak żyć? Co się z nami dzieje po śmierci?), jak i powszednie, bardziej przyziemne, choć nie mniej intrygujące dylematy.

Weiner oferuje nowe spojrzenie na religię, które bawi, inspiruje i skłania do myślenia.

"Ujmujące, zdystansowane poczucie humoru na każdej stronie".
„Publishers Weekly”

"Książka, która, niezależnie od tego, jakiemu bogu kibicujesz, pozostawi po sobie to, co buddyjski przyjaciel Weinera nazywa mentalnymi karteczkami samoprzylepnymi”.
„Washington Post”

Eric Weiner – autor bestsellerowej "Geografii szczęścia", która została przetłumaczona na 18 języków. Jako dziennikarz National Public Radio i „New York Timesa” odwiedził ponad 30 krajów. Jego artykuły ukazywały się w takich czasopismach, jak np.: „Los Angeles Times”, „Washington Post”, „New York Times Magazine”.

www.EricWeinerBooks.com

 

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 25,48

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25,48 zł ibuk.pl
mobi epub
26,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 25,13 zł
(dla stałych klientów)
27,92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27,92 zł septem.pl
mobi epub
29,31 zł empik.pl
mobi epub
29,59 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31,41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31,41 zł ravelo.pl
mobi epub
  20,94 zł
w programie Nexto Premium
33,15 zł nexto.pl
mobi epub
34,90 zł woblink.pl
mobi epub
34,90 zł publio.pl
mobi
31,40 zł zinamon.pl
epub
31,40 zł zinamon.pl

Eric Weiner - inne e-booki

E-booki podobne do "Poznam sympatycznego Boga"