Mordercy w mauzoleach

Autor: Jeffrey Tayler

Wydawnictwo: PWN

 

Subiektywna, kontrowersyjna relacja z podróży po Rosji, Azji Centralnej i Chinach.

Autor – Amerykanin mieszkający na stałe w Rosji – przemierzając region, wzorem najlepszych reporterów stara się spojrzeć pod podszewkę przemian, jakie się dokonały po rozpadzie ZSRR. Opisuje je z perspektywy zwyczajnych ludzi, z którymi pije, wędruje, a przede wszystkim rozmawia. Dzięki temu Czytelnik ma wyjątkową szansę poznać ich światopogląd, tradycje i historię oraz to, jakie piętno wypaliły na nich zmiany polityczne.

Świetna i zaskakująca lektura.

Jeffrey Tayler – korespondent pisma „The Atlantic Monthly”, współpracownik m.in. „Harper’s Magazine” i „National Geographic”. Autor wielu książek podróżniczych, w tym: "Facing the Congo", "Siberian Dawn", "Glory in a Camel’s Eye", "Angry Wind" i "River of No Reprieve". W latach 1988–1990 służył w Korpusie Pokoju. Od 1993 r. mieszka w Moskwie wraz ze swoją rosyjską żoną.

"To była Rosja, jakiej jeszcze nigdy w życiu nie widziałem: geograficznie niezbyt odległa od wschodniej Turcji, lecz – teraz pojąłem, na czym polega ta różnica – pozbawiona rekompensaty w postaci tradycji, w postaci dumnego, szlachetnego uśmiechu, jaki widać na twarzach Turków. Kiedy zatrzymaliśmy się, aby zapytać o drogę, zza przegniłych zębów wydobyła się bełkotliwa odpowiedź, której towarzyszyła nerwowa, wysilona gestykulacja. Rosyjski był tutaj językiem obcym".

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

E-booki podobne do "Mordercy w mauzoleach"