Śniadanie z Sokratesem

Autor: Robert Rowland Smith

Wydawnictwo: PWN

 

ZAKUPY Z FREUDEM

FITNESS Z HEIDEGGEREM

IMPREZA Z MACHIAVELLIM

SEN Z JUNGIEM

GOTOWANIE Z LÉVI-STRAUSSEM

 

Jakie zalety może przynieść kłótnia z partnerem? Dlaczego siłownia to świetne miejsce na randkę? Z jakiego powodu wanna miewa kształt trumny? Skąd wzięła się popularność serialu "Seks w wielkim mieście"? Jak przekonać innych, że oglądanie telewizji dowodzi Twojej błyskotliwości? W jaki sposób filozofia może uchronić przed depresją?

Ta książka przynosi odpowiedzi na pytania ważkie i pozornie banalne, zaprasza w niezwykłą podróż przez dzień powszedni, godzina po godzinie, i pokazuje, jak „odnaleźć znaczenie w znużeniu, humor w nudzie i sens w rutynie”. Spotykają się tu m.in.: Archimedes, Jezus, Hegel, Nietzsche, Jung, Foucault, Rolling Stones, Woody Allen i Monty Python.

„To, co czyni to dziełko wyjątkowym, to spostrzeżenie, że mądrości wymaga prawie każdy moment naszego życia”.
Andrzej Leder, prof. IFiS PAN, filozof kultury, psychoterapeuta

„Książka mądra i dowcipna, czyta się ją znakomicie”.
„Literary Review”

„Smith potrafi pisać zrozumiale i zabawnie, nie uchybiając inteligencji czytelnika”.
„Financial Times”

Robert Rowland Smith – autor książek z zakresu filozofii, literatury i psychoanalizy. Współpracuje m.in. z „Independent”, „Intelligent Life”, „Evening Standard” oraz BBC, prowadzi rubrykę o filozoficznych aspektach naszych codziennych dylematów w „Sunday Times Magazine”. Współtworzy serię podcastów Philosophy Bites. Jacques Derrida określił jego prace jako „pierwszorzędne”. Mieszka w Londynie, z żoną i trzema córkami.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

Robert Rowland Smith - inne e-booki