Poza kontrolą

Autor: Eric Schlosser

Wydawnictwo: PWN

Stron: 752

Opłacalność: 4.1 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

To tylko iluzja, że wszystko jest pod kontrolą.

Sensacyjna, porywająca, naszpikowana detalami i zapadająca w pamięć książka „Poza kontrolą” to majstersztyk dziennikarstwa śledczego, który ujawnia zagrożenia wywołane przez epokę jądrową. Relacja została oparta na niedawno odtajnionych dokumentach i wywiadach z ludźmi, którzy projektowali broń nuklearną i się nią zajmowali.

Słynny dziennikarz śledczy Eric Schlosser ujawnia sekrety zarządzania amerykańskim arsenałem jądrowym. Przedstawia przełomowe relacje z wypadków, kiedy o włos uniknięto katastrofy, pokazuje nadzwyczajne bohaterstwo i punkty zwrotne, bada dylematy istniejące niemal od zarania epoki jądrowej. Jak rozmieścić broń masowego zniszczenia i nie zostać przez nią unicestwionym? Tej kwestii nigdy nie rozwiązano – a Schlosser pokazuje, że połączenie ludzkiej omylności i skomplikowanej technologii nadal stanowi ogromne zagrożenie dla ludzkości. W książce napisanej jak pierwszorzędny, zimnowojenny thriller opisuje wysiłki amerykańskich naukowców, polityków i wojskowych, aby nie dopuścić do kradzieży broni jądrowej, sabotażu, nielegalnego użycia lub nieumyślnego odpalenia. Przygląda się też zimnej wojnie z nowej perspektywy: opowiada historie pilotów bombowców, dowódców jednostek rakietowych, inżynierów i zwykłych techników, którzy ryzykowali życie, aby nie dopuścić do jądrowej zagłady.

Eric Schlosser jest amerykańskim dziennikarzem, związanym z „The Atlantic Monthly”, ale publikującym również między innymi w „Vanity Fair”, „The New Yorker” i „The Nation”. Autor bestsellerów „Fast Food and Nation” i „Reefer Madness”, książki składającej się z trzech obszernych reportaży: o handlu marihuaną, pracy imigrantów w Kalifornii oraz amerykańskim przemyśle pornograficznym.

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 30,80

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30,80 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 27,72 zł
(dla stałych klientów)
30,80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33,00 zł ibuk.pl
mobi epub
34,32 zł ravelo.pl
mobi epub
36,81 zł gandalf.com.pl
mobi epub
39,60 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  26,40 zł
w programie Nexto Premium
41,80 zł nexto.pl
mobi epub
43,99 zł empik.pl
mobi epub
34,00 zł
(z kodem prom.)
44,00 zł woblink.pl
mobi epub
44,00 zł virtualo.pl
mobi epub
44,01 zł publio.pl
mobi
33,00 zł zinamon.pl
epub
33,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Poza kontrolą"