ISBN:9788377460863

Wykłady Druckera. Zapomniane nauki najlepszego na świecie wykładowcy zarządzania

Autor: William Cohen

Wydawnictwo: MT Biznes

Stron: 340

Opłacalność: 12.79 zł/100 stron

Peter Drucker jest uznawany za ojca współczesnego zarządzania. Jego odważne i przemyślane nauki stanowią inspirację dla wielu liderów nawet po jego śmierci. Jednak był przede wszystkim utalentowanym i pełnym pasji nauczycielem. Sala wykładowa była dla niego świątynią i to właśnie w niej doskonalił wiele ze swoich prowokacyjnych i oryginalnych idei oraz dzielił się nimi ze studentami.

W 1975 roku młody były oficer Sił Powietrznych USA bez doświadczenia akademickiego rozpoczął pod kierunkiem Druckera studia doktoranckie z zarządzania na Uniwersytecie Claremont. Autor książki, William Cohen, przez cztery lata studiował pod jego okiem i jako pierwszy student tego programu uzyskał doktorat. Nauki Druckera dosłownie zmieniły jego życie. Po kilku latach Cohen powrócił do lotnictwa i awansował do stopnia generała dywizji. Ostatecznie został profesorem uniwersyteckim, konsultantem w dziedzinie zarządzania, autorem wielu książek i rektorem uniwersytetu – cały czas utrzymując przyjaźń ze swoim mistrzem.

Dzięki Cohenowi lepiej poznajemy Druckera – z całą jego mądrością, kreatywnością i humorem. Uczeń przedstawia nam wiele nauk oraz idei nieobecnych w niezliczonych książkach i artykułach ojca zarządzania, które dyskutował on ze swoimi studentami w trakcie wykładów oraz nieformalnych spotkań. Cohen wzbogaca te wypowiedzi anegdotami o osobowości mistrza, jego bezpretensjonalności oraz relacjach ze studentami. Pokazuje także, jak idee Druckera mogą być wykorzystane przez menedżerów do radzenia sobie ze współczesnymi wyzwaniami. Dzięki tej książce także ci z nas, którzy nie mieli szczęścia być studentami Druckera, mogą zapoznać się z pewnymi jego przemyśleniami:

  • Dlaczego problemy należy traktować z pozycji ignoranta?
  • Dlaczego szefowie firm nie powinni zajmować najwyższego stanowiska dłużej niż przez sześć lat?
  • Dlaczego niektóre podrzędne zadania powinny być wykonane przez szefa?
  • Dlaczego wiara w swoje możliwości jest koniecznością?
  • Dlaczego każdy z nas powinien być specjalistą także poza swoją wąską specjalnością zawodową?

Dowiadujemy się także o zapatrywaniach Druckera na to, jakie cechy są niezbędne do bycia skutecznym menedżerem, i dlaczego to, o czym „każdy wie”, jest często fałszywe. Poznajemy także jego zasady dotyczące samorozwoju. Pouczająca i intrygująca, książka ta umożliwi każdemu skorzystanie z ponadczasowej mądrości niezwykle inspirującego człowieka, jakim był Peter Drucker.

Dr William A. Cohen jest uznanym autorytetem w dziedzinie przywództwa, marketingu oraz strategii. Obecnie pełni funkcję prezesa Instytutu Sztuki Przywództwa (the Institute of Leader Arts), a ponadto prowadzi warsztaty i wykłada na temat przywództwa.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 43.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
43.50 zł swiatksiazki.pl

E-booki podobne do "Wykłady Druckera."