Aleja samobójców

Autor: Marek Krajewski, Mariusz Czubaj

Seria wydawnicza: Jarosław Pater, część 1.

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.

Gdańsk, upalne dni czerwca 2006 roku. Spokój panujący w luksusowym domu seniora „Eden” zostaje zburzony na skutek wydarzeń pełnych grozy. W jednym z apartamentów znaleziono zwłoki pensjonariusza na wózku inwalidzkim. Co dziwniejsze mężczyzna jest oskalpowany. Równocześnie z „Edenu” znika inny pensjonariusz. Sprawa trafia na biurko nadkomisarza Jarosława Patera, hazardzisty i krzewiciela poprawności językowej. Dlaczego zwłoki starego mężczyzny zostały okaleczone? Dlaczego ABW niespodziewanie przejmuje śledztwo, odsuwając od sprawy policjantów? Co się stało z zaginionym? Sytuację komplikuje wzajemna niechęć między nadkomisarzem a dyrektorem „Edenu”, doktorem Lieblingiem, oraz traumatyczne wspomnienia Patera. Marek Krajewski znów udowodnił, że jest mistrzem powieści kryminalnej. Jego współpraca z Mariuszem Czubajem, znakomitym znawcą gatunku, zaowocowała powieścią intrygującą, napisaną żywym językiem i świetnie osadzoną w konwencji.

Kierowca corolli wyciągnął rękę i nacisnął guzik domofonu z napisem „Dom seniora”. Brama uchyliła się z lekkim skrzypieniem. Po chwili za szybami toyoty wyrósł potężny dwuskrzydłowy budynek z szerokim podjazdem. Auto zatrzymało się przed wysmukłymi kolumnami z piaskowca. Spomiędzy kolumn podjazdu wyskoczył niewysoki zażywny czterdziestokilkulatek w nieskazitelnie białym fartuchu. Starannie wygolony zarost na jego twarzy mienił się sino - Dzień dobry! - krzyknął mężczyzna w lekarskim kitlu. - Czy mam przyjemność powitać nadkomisarza Patera?

- Ani „dobry”, ani „przyjemność”, ani „Patera” - powiedział cicho szpakowaty mężczyzna.

(fragment)

Z recenzji Krwawej setki Mariusza Czubaja i Wojciecha J. Burszty:

Krwawa setka jest subiektywną historią gatunku. Autorzy są uważni, ironiczni, wnikliwi. Smaczków w tej książce niemało.

Grzegorz Sowula, „Rzeczpospolita”

Z recenzji książek Marka Krajewskiego:

Praca filologa klasycznego wymaga precyzji i zamiłowania do szczegółów. Te właściwości Krajewski demonstruje także jako autor kryminałów.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung”

Powieści Marka Krajewskiego to najlepsze z pisanych dziś w Polsce kryminałów.

„Gazeta Wyborcza”

Powieść dostępna na audiobooku. Czytają autorzy - Marek Krajewski i Mariusz Czubaj.

Premiera wersji audio – płyty CD z nagraniem w formacie mp3 – marcu 2008.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Marek Krajewski - inne e-booki

Mariusz Czubaj - inne e-booki

Jarosław Pater - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Aleja samobójców"