Lekcje historii PRL w rozmowach

Autor: Andrzej Brzeziecki

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 27%

Lekcje historii PRL w rozmowach to opowieść o przeszłości, która – chcąc nie chcąc – stanowi podstawę naszej tożsamości. Nawet ludzie urodzeni po 1989 roku, dla których Polska Ludowa jest równie odległa co głębokie średniowiecze, wciąż jeszcze mieszkają w zbudowanych wówczas domach, czytają wydawane wtedy książki i stykają się z przejawami mentalności, określanej właśnie jako „peerelowska”.

Lekcje historii PRL w rozmowach to okazja do wyprawy w te trudne czasy. Prowadzi Andrzej Brzeziecki, a przewodnikami są czołowi badacze tamtego okresu: Antoni Dudek, Jerzy Eisler, Andrzej Friszke, Jerzy Holzer, Jan Kofman, Paweł Machcewicz, Piotr Osęka, Andrzej Paczkowski, Dariusz Stola, Wiesław Władyka i Marcin Zaremba; doprawdy trudno wyobrazić sobie lepsze towarzystwo.

Wydaje nam się (zwłaszcza tym, którzy żyli w PRL-u), że wiemy o tej epoce wszystko. W toku wartkiej opowieści, rozbitej na dwa, a czasem więcej głosów, odkrywamy jednak zaskakującą prawdę: znamy sporo dat, nazwisk, faktów, ale mnóstwo mechanizmów, sprężyn i motywacji wciąż pozostaje przed nami ukrytych. Czego zatem możemy się nauczyć z Lekcje historii PRL w rozmowach? Przede wszystkim tego, że wiemy wystarczająco dużo, by mieć wyważoną opinię o wielu sprawach, ale na tyle mało, by unikać ferowania wyroków i instrumentalizowania historii.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 20,49

Formaty Cena Księgarnia
pdf
20,49 zł gandalf.com.pl
pdf
22,32 zł ibuk.pl
pdf
od 21,35 zł
(dla stałych klientów)
23,72 zł ebookpoint.pl
pdf
25,10 zł zinamon.pl
pdf
25,11 zł ravelo.pl
pdf
26,50 zł swiatebookow.pl
pdf
  16,74 zł
w programie Nexto Premium
26,51 zł nexto.pl
pdf
27,90 zł legimi.com
pdf
27,90 zł publio.pl
pdf
27,90 zł virtualo.pl

Andrzej Brzeziecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Lekcje historii PRL w rozmowach"