Pająk z góry Katsuragi to książka intrygująca i wyjątkowo aktualna. Współpraca pisarza ze znawcą północnokoreańskiego reżimu dała znakomity efekt.

Japonia, rok 1998. Wyprawa nad morze przyrodniego rodzeństwa, Ayi i Yumy, kończy się tragiczne: piętnastoletnia Aya zostaje porwana. Akcja okazuje się pomyłką służb wywiadowczych Korei Północnej, jednak dziewczyna nie odzyskuje wolności. Zostaje poddana praniu mózgu i włączona w tajny projekt nuklearny.

Yuma poddaje się morderczym treningom, by zostać komandosem japońskich służb specjalnych. Nigdy nie zapomniał o wydarzeniach letniego popołudnia i ciągle wierzy, że może odnaleźć siostrę. Po dziesięciu latach rodzeństwo spotyka się ponownie, w dramatycznych okolicznościach...

Powieść Bujki i Dziaka oparta jest na imponującym materiale dokumentującym reżim Kim Jong Ila. Sensacyjno-szpiegowska fabuła, osadzona w wiernie oddanych realiach totalitarnego państwa, gdzie nic nie jest ani oczywiste, ani logiczne, nieustannie zaskakuje i do końca trzyma w napięciu.

O powieściach Mirosława M. Bujki:

Bujko ma niewątpliwie dar słowa.

Lampa

Alternatywną historię Dalekiego Wschodu w wykonaniu Bujki czyta się znakomicie. Autor świetnie miesza fakty historyczne z fikcją literacką, a wszystko smakowicie podlewa sensacyjnym sosem z erotycznymi przyprawami.

CKM

O książce Kim Jong Il Waldemara J. Dziaka:

Choć biografia północnokoreańskiego lidera jest pracą o charakterze naukowym, można ją z powodzeniem polecić wszystkim zainteresowanym współczesną historią i polityką. Po pierwsze ze względu na lekkie pióro autora. Po drugie dlatego, że historię Korei Północnej i jej władców czyta się jak najlepsze political fiction, ba, wręcz jak ponurą polityczną bajkę.

Puls Świata