Osiem zeszytów

Autor: Heloneida Studart

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 15%

Brazylijka Heloneida Studart była bezkompromisową i nieugiętą krzewicielką feminizmu, aktywną działaczką polityczną, a przede wszystkim - choć twórczość literacka nigdy nie była jej głównym zajęciem - genialną pisarką.

W rodzinie Nogueira Alencar kobiety nie miały szczęścia. Zanim Maria odkręciła gaz, starannie uszczelniła kuchnię w swoim domu; napisała też bilecik z zaleceniem, by jej osiem pamiętników przekazano siostrzenicy. Teraz Mariana co rano wynosi na taras paczkę zawierającą sekretne zapiski ciotki i zafascynowana wpatruje się w szary papier pokryty stemplami.

Mariana dobiega czterdziestki. Wciąż jest piękna i wzbudza pożądanie. Zbuntowała się - podobnie jak kiedyś Maria - przeciwko rodzinnej tradycji, która skazuje jedną z córek na staropanieństwo, by mogła opiekować się matką. Jej siostra Leonor od dziesięciu lat bezskutecznie stara się o dziecko i pielęgnuje w sobie nienawiść do męża, który podczas nocy poślubnej zakwestionował jej dziewictwo, bo niewystarczająco krwawiła. Gdy pewnego dnia dostaje od zakochanego w niej biedaka buteleczkę z arszenikiem, nie ma najmniejszej wątpliwości, co zrobić z jej zawartością...

Powieść napisana po mistrzowsku, pełna gwałtownych namiętności, niespełnionych marzeń i dziedziczonej z pokolenia na pokolenie nienawiści. Przejmujące studium kobiecego buntu przeciw niesprawiedliwości losu i społecznym ograniczeniom.

Znakomita pisarka, której książki wyróżniają się nadzwyczajnym pięknem i siłą. Sobie tylko znanymi sposobami łączy wspaniałą wyobraźnię ze świadomym swej wartości zmysłem narracyjnym.

„Le Monde des Livres"

Absolutna rozkosz czytania.

„Psychologies"

Fabuła weźmie cię w niewolę, pierwsze zdania oczarują. I tak będzie do ostatniej strony.

Znakomita autorka, która potrafi rozbudzić w czytelniku zachwyt tak wielki, że nie sposób oderwać się od lektury. Osiem zeszytów subtelnie odsłania potworną, mroczną siłę, która skrywa się w kobiecym sercu.

Radio-Canada

Powieść o niespotykanej elegancji. Heloneida Studart, stylem przypominającym Flauberta i pisarzy brytyjskich, z rozbrajającym opanowaniem, inteligencją i uszczypliwą ironią wyraża ostry protest przeciwko degradacji, której doświadczają brazylijskie kobiety. Książka subtelna i delikatna, a jednocześnie natarczywa i mocna.

„La Savoie"

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 23,72

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
26,50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
23,72 zł ibuk.pl
mobi epub
od 21,35 zł
(dla stałych klientów)
23,72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,11 zł ravelo.pl
mobi epub
25,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27,90 zł publio.pl
mobi epub
27,90 zł legimi.com
mobi epub
27,90 zł virtualo.pl
mobi
25,10 zł zinamon.pl
epub
25,10 zł zinamon.pl

Heloneida Studart - inne e-booki

E-booki podobne do "Osiem zeszytów"