Spiski. Przygody tatrzańskie

Autor: Wojciech Kuczok

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 20%

Nieokiełznany erotyzm, humor, duch pastiszu i groteski.

„Spiski" były przedziwnym konglomeratem praktycznych wskazówek, dotyczących poruszania się w terenie górskim, oraz fantastycznych opisów i tekstów magicznych - pisze Jacek Kolbuszewski w Odkryciu Tatr.

W swojej nowej powieści Wojciech Kuczok w zaskakujący sposób ożywia tę konwencja i podnosi ją do rangi prawdziwej literatury.

Lato 1982, stan wojenny w pełni i „polski" mundial w Hiszpanii za pasem. Dziesięcioletni chłopak jedzie z rodzicami na wakacje w Tatry. Próbuje zarazić rówieśników pasją futbolową, obserwując alkoholowe spotkania, które z miejscowymi rozgrywa jego ojciec. Podczas kolejnego wyjazdu, wybiera się z gazdą na grzyby i w tatrzańskiej mgle odkrywa świat pogańskiej erotyki. Parę lat później pośredniczy w miłosnej korespondencji pięknej góralskiej pary, Feli i Józusia, i staje się świadkiem wielkiej obławy górali na zakochanego w Feli... niedźwiedzia. W końcu wyrusza w Tatry jako dorosły, po raz ostatni z rodzicami. Chce pomóc ojcu, który przekracza smugę cienia, w odzyskaniu utraconej radości życia. Skutki tej kuracji przejdą najśmielszej oczekiwania naszego bohatera.

Nieokiełznany erotyzm, humor, duch pastiszu i groteski - Spiski Wojciecha Kuczoka potwierdzają klasę jednego z najwybitniejszych młodych polskich prozaików.

Z recenzji poprzednich książek:

Możliwości Kuczoka są zupełnie niebywałe. Potrafi posłużyć się niemal każdym stylem i każdym gatunkiem, skonstruować fabułę z niczego i odnaleźć tajemnicę niemal w każdym - nawet trywialnym - zdarzeniu.

Przemysław Czapliński, „Res Publica Nowa"

Kuczok nadal macha piórem po mistrzowsku.

Dariusz Nowacki, „Gazeta Wyborcza"

U Kuczoka dojrzeć można, jak u Balzaka czy Flauberta, obraz kraju, o którym jego rodacy mówią i myślą niechętnie, a zwykle - milczą. W tej Polsce nie ma wielkich idei, walki klas i świetlanej przyszłości, nie ma też Boga, honoru i ojczyzny.

Adam Michnik

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 25,52

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
30,30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25,52 zł ibuk.pl
mobi epub
28,71 zł ravelo.pl
mobi epub
29,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
31,89 zł legimi.com
mobi epub
31,89 zł publio.pl
mobi
28,70 zł zinamon.pl
epub
28,70 zł zinamon.pl

Wojciech Kuczok - inne e-booki

E-booki podobne do "Spiski. Przygody tatrzańskie"