Grobowa cisza

Autor: Arnaldur Indriðason

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 29%

Grobowa cisza to kolejny tom z cyklu o islandzkim policjancie Erlendurze Sveinssonie z Reykjaviku.

Akcja rozpoczyna się w domu na przedmieściu, gdy student medycyny odbiera swojego brata z urodzin. Oczekując na zakończenie imprezy, obserwuje malucha, który bawi się dziwnym białym przedmiotem. To... kawałek ludzkiej kości, przyniesiony przez solenizanta z pobliskiej budowy. Okazuje się, że w wykopie znajduje się reszta szkieletu, a na miejsce przybywa policja. Według archeologów zwłoki leżą w ziemi około siedemdziesiąt lat.

Erlendur podejrzewa, że mogą to być szczątki zaginionej osoby. W miarę badania historii okolicy śledztwo staje się coraz bardziej skomplikowane. Czy kluczem do zagadki mogą być zasadzone przez kogoś krzaki porzeczki? A może wyjaśni coś fakt, że podczas drugiej wojny światowej stacjonowało nieopodal brytyjskie i amerykańskie wojsko?

Erlendur nie ma łatwego zadania, zwłaszcza że swoją uwagę musi poświęcić córce, która znalazła się w dramatycznej sytuacji. Ojcowskie poczucie winy wywołuje bolesne wspomnienia z przeszłości, niepokojąco podobne do mrocznych tajemnic ujawnianych podczas dochodzenia. Melancholijny nastrój, makabryczne odkrycia - wszystko to sprawia, że ta zagadka kryminalna przykuwa uwagę czytelnika z hipnotyczną siłą.

Recenzje:

Arnaldur Indriðason sprawił, że Islandia stała się najważniejszym punktem na mapie entuzjastów nordyckiej literatury kryminalnej. Stosując swój surowy styl do opisu zbrodni [...] osiąga rozmach i spójność opowieści epickiej.

Karen Chisholm, „New York Times"

Włączenie elementów tradycyjnej islandzkiej sagi - przykładem motyw krwawych reperkusji czynów dokonanych przez dawne pokolenia - powoduje, że fabuła głęboko tkwi w bardzo specyficznej kulturze i niezwykłym krajobrazie. [...] Uważność, z jaką oddane są lokalne realia, spowodowała, że Indriðason dołączył do grona skandynawskich pisarzy - jak Peter Hoeg, Henning Mankell i Karin Fossum - którzy w ostatnich latach zasłynęli poza rynkiem skandynawskim. Val McDermid określiła Indriðasona mianem „fascynującego i genialnego".

Nicholas Wroe, „The Guardian"

W bagnie w oczach krajowych krytyków:

Powieść Arnaldura Indriðasona ma wszystkie dobre cechy gatunku plus spory zastrzyk islandzkiego kolorytu.

Beata Kęczkowska, „Co Jest Grane"

W bagnie okaże się zapewne nad Wisłą sporym wydawniczym sukcesem. Zasłużenie zresztą! I z tego powodu wielbiciele kryminałów powinni cieszyć się najbardziej, ponieważ wróży to szybkie pojawienie się na rynku kolejnych tłumaczeń powieści o Erlendurze Sveinssonie.

Sebastian Chosiński, „Esencja. Magazyn Kultury Popularnej"

I jest to naprawdę niezła proza - mroczna, emocjonująca, miejscami sarkastyczna, miejscami zadziwiająco liryczna.

Piotr Kofta, „Dziennik"

W bagnie to doskonała, trzymająca w napięciu lektura, pozycja obowiązkowa dla każdego, kto lubi mroczne klimaty skandynawskiej literatury kryminalnej.

Rafał Chojnacki,

Indriðason jest wiernym uczniem Mankella, czego zresztą nie ukrywa. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że w mroczności poszedł o krok dalej od swojego mistrza.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 19,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
26,59 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19,90 zł virtualo.pl
mobi epub
23,79 zł ibuk.pl
mobi epub
od 21,41 zł
(dla stałych klientów)
23,79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23,79 zł empik.pl
mobi epub
25,19 zł ravelo.pl
mobi epub
25,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
27,99 zł legimi.com
mobi epub
27,99 zł publio.pl
mobi
25,20 zł zinamon.pl
epub
25,20 zł zinamon.pl

Arnaldur Indriðason - inne e-booki

E-booki podobne do "Grobowa cisza"