Szóste, najmłodsze i inne opowiadania

Autor: Józef Hen

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 50%

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania to kolejna książka Józefa Hena, dzięki której nie trzeba się bać bezsennych nocy!

W bogatym dorobku tego pisarza opowiadania zajmują szczególne miejsce. To one przysporzyły mu największej sławy. Tłumaczone na wiele języków, sąsiadowały w światowych antologiach z utworami takich pisarzy jak Babel, Singer, Márquez czy Cortázar. Ekranizowali je znakomici reżyserzy z Kazimierzem Kutzem na czele.

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania to książka pisana przez pół wieku. Wybór otwierają głośne opowiadania Krzyż walecznych, Bokser i śmierć oraz Kłopot z psem, z których najstarsze powstało w 1948 roku, kończą zaś nowe, niepublikowane w tomach utwory, w tym znakomite opowiadanie tytułowe z roku 2011. W najnowszym tekście Hen wraca do tematyki wojennej, spinając zbiór zaskakującą klamrą.

Hen zawsze wyczuwał puls epoki, w której przyszło mu żyć, i jak mało kto potrafił zdiagnozować jej obyczaje, ale w każdej opowieści pokazuje przede wszystkim człowieka z jego słabościami i ułomnościami, odwagą i determinacją. Sięga po tematy niewygodne, czasem bolesne, jednak unika moralizatorskiego zadęcia czy patosu. Znakomicie pisze o miłości. Jest inteligentny i dowcipny.

Teksty Hena to literacki majstersztyk. Autor doskonale radzi sobie ze specyficzną i szalenie trudną prozatorską materią jaką jest opowiadanie. Zwięzłe i wyczerpujące historie doskonale oddają złożoność czasu, w którym powstały.

O pisarstwie Józefa Hena:

Jest mistrzem krótkich opowiadań.

Michał Komar

Ma w koniuszkach palców wyczucie narracji, prozatorski nerw, umiejętność smacznego dywagowania, temperament rasowego beletrysty.

Andrzej Drawicz

Opowiada z nieporównaną werwą, energią i swobodą wyrazu.

„Nowe Książki"

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 19,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
37,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19,90 zł virtualo.pl
mobi epub
33,56 zł empik.pl
mobi epub
33,92 zł ibuk.pl
mobi epub
35,91 zł ravelo.pl
mobi epub
36,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,90 zł legimi.com
mobi epub
39,90 zł publio.pl
mobi
35,90 zł zinamon.pl
epub
35,90 zł zinamon.pl

Józef Hen - inne e-booki

E-booki podobne do "Szóste, najmłodsze i inne opowiadania"