Stracony poranek

Autor: Gabriela Adameşteanu

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 50%

 

Rumunia, lata osiemdziesiąte XX wieku. Pewnego ranka siedemdziesięcioletnia Vica Delcă postanawia wybrać się na miasto. Chce złożyć wizytę Ivonie Scarlat. Jeśli ją zastanie, może liczyć na pieniądze. Jeśli nie - poranek będzie stracony... Nim dojdzie do spotkania, Vica poddaje się fali wspomnień, a powieść zaczyna toczyć się szczególnym rytmem, wyznaczonym przez wielogłosową narrację. Rozgrywająca się na dwóch planach czasowych - we wspomnieniach Viki i Ivony, od wybuchu Wielkiej Wojny przez kolejne polityczne zawieruchy, oraz w latach osiemdziesiątych - książka Adameşteanu przedstawia gorzkie losy trzech rumuńskich pokoleń. Jednak świat „Straconego poranka” opisany został ciepło, a na tę, która nam go przybliża, pisarka wybrała mądrą i dzielną kobietę.

 

 

Mówią, że mam najlepsze ucho wśród rumuńskich pisarzy, dlatego że udzielam głosu każdej swojej postaci. Myślę, że mój słuch to wynik życia w kraju odizolowanym od reszty świata. Nigdy nie sądziłam, że moje książki kiedykolwiek zostaną przetłumaczone na inne języki. To było równie nieprawdopodobne jak lot na Księżyc!

Gabriela Adameşteanu

 

Stracony poranek jest bolesnym symbolem Rumunii złożonej w ciągu jednego wieku w ofierze dwóm wojnom światowym i komunizmowi.

„Lire"

 

Gabrielę Adameşteanu wyróżnia zarówno jakość jej pisarstwa, jak i melancholijne spojrzenie, którym obejmuje prawie sto lat historii Rumunii. Rzadko spotyka się pisarzy, który darzą swoich bohaterów takim współczuciem.

„Le Monde"

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 19,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
  23,94 zł
w programie Nexto Premium
37,90 zł nexto.pl
mobi epub pdf
37,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
19,90 zł virtualo.pl
mobi epub
31,92 zł ibuk.pl
mobi epub
od 30,53 zł
(dla stałych klientów)
33,92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
36,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39,90 zł empik.pl
mobi epub
39,90 zł publio.pl
mobi
35,90 zł zinamon.pl
epub
35,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Stracony poranek"