ISBN:9788377473566

Na Syberię

Autor: Per Petterson

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 28%

Jutlandzki krajobraz: przenikliwe zimno, porywisty wiatr, zamarzające morze. Lodowate relacje rodzinne: niedostępny ojciec, fanatycznie religijna matka, dziadek, który popełnia samobójstwo. W tym świecie kilkunastoletnia dziewczynka stale marznie; chłód wdziera się nawet do jej snów. Tylko z bratem, Jesperem, łączy ją niezwykle silna więź, o której można powiedzieć, że przetrwa wszystko. Marzą o innym, lepszym świecie: ona śni o podróży na Syberię, on - o wyjeździe do Maroka. Nadchodzi wojna, która rozdzieli brata i siostrę. Jesper zaangażuje się w ruch oporu i wkrótce będzie musiał uciekać z kraju, dziewczyna rozpocznie tułaczkę po Skandynawii... Na Syberię to przejmujący, znakomicie nakreślony portret młodej kobiety, która umarła, zanim tak naprawdę zaczęła żyć.

Książka o ogromnej sile emocjonalnej: poruszający i wnikliwy obraz relacji rodzinnych.

„The Independent"

Tajemnicza i piękna historia, która pokazuje niepokojący spokój Skandynawów, nieokiełznaną przyrodę i dziecięcą wiarę, że możemy się nawzajem ochronić przed światem.

„Los Angeles Times"

Powieść pełna urzekających scen.

„The New York Times"

Czytanie Pettersona przypomina zanurzanie się w północnym krajobrazie: jego powieści wypełnia stłumione światło i przeszywający, niemal dotykalny chłód.

„Time Magazine"

Pisarstwo Pettersona jest precyzyjne jak poezja.

„The Seattle Times"

Powieść cudownie bezpretensjonalna i ujmująca.

„Die Zeit"

Opowieść urywa się, gdy decyduje o tym narratorka. W momencie, który powinien być początkiem... Jest to tym bardziej rozdzierające zakończenie, pełne rezygnacji i skrywanego bólu. To punkt kulminacyjny, w którym wszystko dla nas, czytelników, staje się jasne.

Anna Jurczyk

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 22.97 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22.97 zł ibuk.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
31.90 zł virtualo.pl
mobi epub
31.90 zł empik.pl
mobi epub
31.90 zł publio.pl

Per Petterson - inne e-booki

E-booki podobne do "Na Syberię"