Pieszo do irańskich nomadów

Autor: Łukasz Supergan

Wydawnictwo: MUZA SA

Stron: 330

Opłacalność: 7.25 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Opowieść o nieznanym Iranie i samotnej pieszej wędrówce przez najbardziej niegościnne pustkowia tego kraju – góry Zagros.

Podróżnik Łukasz Supergan, zafascynowany Iranem i pragnący poznać ten kraj od środka, postanowił przemierzyć całą długość Zagrosu, docierając do oceanu Indyjskiego. Udało mu się to po 76 dniach wędrówki przez surowy, pustynny i półpustynny masyw, którego najwyższe szczyty przekraczają wysokość 4000 m. Zmagał się z upałem i brakiem wody, ale też mrozem i śniegiem blokującym przełęcze. Przeżył wiele przygód, łącznie z aresztowaniem i pobytem na posterunku. Przede wszystkim jednak spotkał ostatnie koczownicze ludy Lurów, Bachtiarów i Kaszkajów, oraz Azerów i Kurdów.

Obraz Iranu jaki wyłania się z relacji Łukasza Supergana dalece odbiega od wizerunku kreowanego przez media a kojarzonego z terroryzmem i bomba atomową. Tu, na pustkowiu, życie toczy swoim rytmem, mieszkańcy gór Zagros pracują, wypasają stada i migrują przenosząc swoje domy, rodziny i zwierzęta w odległe zakątki kraju. To właśnie spotkania z nimi i opowieść o nich jest głównym tematem książki i zarazem hołdem złożonym przez autora tym, dzięki którym udało mu się przebrnąć przez góry i bezpiecznie wrócić do domu.

Książka jest sprawozdaniem z pierwszego w historii pieszego przejścia irańskiego łańcucha gór Zagros z północy na południe, na dystansie  około 2300 km, jest relacją ze spotkań z koczownikami zamieszkującymi te nieprzyjazne pustkowia, a także refleksją nad Iranem jako krajem wielu narodów i języków.

Reportaż wzbogacony został licznymi fotografiami autora przedstawiającymi życie irańskich nomadów w ich naturalnym środowisku.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 23,93

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21,54 zł
(dla stałych klientów)
23,93 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,52 zł ravelo.pl
mobi epub
26,68 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26,76 zł empik.pl
mobi epub
28,39 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  19,14 zł
w programie Nexto Premium
30,30 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
31,89 zł legimi.com
mobi epub
31,89 zł publio.pl
mobi epub
21,90 zł
(z kodem prom.)
31,90 zł woblink.pl
mobi epub
31,90 zł virtualo.pl
mobi
25,50 zł zinamon.pl
epub
25,50 zł zinamon.pl

Łukasz Supergan - inne e-booki

E-booki podobne do "Pieszo do irańskich nomadów"