ISBN:9788377588376

Mądrość psychopatów

Autor: Kevin Dutton

Wydawnictwo: Muza

Stron: 246

Opłacalność: 8.53 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

 Psychopata. Słowo to kojarzy nam się natychmiast z mordercami, gwałcicielami, zamachowcami-samobójcami i gangsterami. Ale inaczej niż w filmach, prawdziwi psychopaci nie zawsze uciekają się do przemocy i nie zawsze popełniają przestępstwa. Wręcz przeciwnie. Mają wiele zalet.

W swojej przełomowej wyprawie w świat psychopatów ceniony angielski psycholog Kevin Dutton ujawnia, że istnieje coś takiego jak „skala szaleństwa”, na której każdy z nas ma swoje miejsce. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obrazowania mózgu i neurobiologii, wykazuje, że jedynie cienka linia oddziela zdolnego chirurga od seryjnego mordercy. A swoje spektrum psychopatii ilustruje niezwykle przekonującymi i zaskakującymi badaniami.

Dutton dekonstruuje źle pojmowany termin „psychopata” za pomocą śmiałych artykułów i oryginalnych badań naukowych. Rozmawia z psychopatami zamkniętymi w pilnie strzeżonym szpitalu Broadmore, poddaje się eksperymentowi, który czyni z niego psychopatę, odwiedza mnichów buddyjskich, by śledzić ruch ich gałek ocznych i mikroekspresje, i udowadnia, że dzisiejszy bandzior czający się na źle oświetlonym parkingu jutro może się stać bohaterskim żołnierzem Sił Specjalnych.

Wysuwa również kontrowersyjną tezę, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej psychopatyczne. Psychopaci są nieustraszeni, pewni siebie, charyzmatyczni, bezwzględni i skupieni na celu – a jest to zestaw cech niezbędnych, by odnieść sukces w dwudziestym pierwszym wieku.

Książka Duttona to prowokacyjna i zaskakująca podróż w głąb szaleństwa. Z pewnością wywoła w nadchodzących latach wiele dyskusji.

Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 20.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20.99 zł onepress.pl
mobi epub
od 18.89 zł
(dla stałych klientów)
20.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.55 zł ibuk.pl
mobi epub
23.79 zł woblink.pl
mobi epub
24.07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  16.79 zł
w programie Nexto Premium
26.03 zł nexto.pl
mobi epub
27.71 zł empik.pl
mobi epub
27.99 zł virtualo.pl
mobi epub
27.99 zł litres.pl
mobi epub
27.99 zł publio.pl
mobi
22.40 zł zinamon.pl
epub
22.40 zł zinamon.pl

Kevin Dutton - inne e-booki

E-booki podobne do "Mądrość psychopatów"