ISBN:9788377676455

Sztuka kierownictwa duchowego

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: WAM

Problematyka kierownictwa duchowego to zagadnienie interdyscyplinarne. Obok spraw natury duchowej i moralnej podejmuje problemy ludzkie. Stąd też w „Sztuce kierownictwa duchowego” Czytelnik otrzymuje bardzo szerokie spektrum tematów z zakresu teologii, historii duchowości, psychologii ogólnej i psychologii komunikacji, dzięki którym będzie mógł uczyć się integralnego spojrzenia na człowieka, na jego duchowe i ludzkie doświadczenia. Osobom pełniącym posługę duchowych przewodników poradnik może pomagać w doskonaleniu „sztuki” kierowania duszami. Penitentom zaś może uświadomić, jak mają korzystać z kierownictwa duchowego i czego po nim mogą się spodziewać. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie korzystają z duchowego przewodnictwa, lektura książki może pobudzić do otwierania się na ten szczególny rodzaj duchowej i ludzkiej pomocy.
„Sztuka kierownictwa duchowego” ma formę poradnika i jest skierowana nie tylko do środowiska kościelnego, ale także do psychologów, psychiatrów, terapeutów oraz innych osób zajmujących się konsultacją i doradztwem. Książka może pomagać im w odróżnieniu problemów natury psychologicznej i psychiatrycznej od problemów natury moralnej i duchowej.
Wydanie drugie poradnika wzbogacone jest o fragment dokumentu Kongregacji do spraw Duchowieństwa pt. „Kapłan – szafarz Miłosierdzia Bożego. Pomoce dla spowiedników i kierowników duchowych”. Opatrzone Słowem wstępnym napisanym przez kard. Stanisława Dziwisza. Po nim zamieszczono Słowo Biskupa autorstwa Wiktora Skorca z wydania pierwszego. Bibliografia, tak krajowa jak i zagraniczna, została uaktualniona.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Sztuka kierownictwa duchowego"