Proces norymberski. Trzecia Rzesza przed sądem

Autor: Joe J. Heydecker, Johannes Leeb

Wydawnictwo: RM

Oszczędzasz: 27%

20 listopada 1945 roku przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze po raz pierwszy w historii stanęli przedstawiciele najwyższych władz pokonanego mocarstwa, oskarżeni o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości. Główny proces, w którym sądzeni byli m.in. Hans Frank, Joachim von Ribbentrop i Hermann Göring umożliwił pokazanie Niemcom i światu ponurego obrazu Trzeciej Rzeszy zapisanego w tysiącach zeznań i dokumentów – dowodów niewyobrażalnych zbrodni oraz obnażenia skali kłamstw, jakimi Hitler i jego poplecznicy karmili Europę.

Książka Joego Heydeckera, obecnego podczas wszystkich procesów jako korespondenta radia i prasy, po raz pierwszy ukazała się 1958 roku, gdy wspomnienia o procesie wciąż były żywe wśród społeczeństwa. Nie przestała jednak być aktualna również dzisiaj. To monumentalne dzieło nie tylko prezentuje tło procesu i przywołuje atmosferę tamtych lat, zawiera zeznania oskarżonych i świadków oraz sentencje wyroków. Opisuje również wydarzenia, jakich proces był zwieńczeniem – narodziny ideologii oraz drobiazgowo zaplanowany sposób wcielenia jej w życie za pomocą genialnie prowadzonej propagandy, systematycznie kształtowany w społeczeństwie antysemityzm, bezkarność Trzeciej Rzeszy w obliczu coraz bardziej bezsilnej Europy. Dzięki temu książka jest również wciąż aktualnym komentarzem do konfliktów na tle ideologicznym i narodowościowym, które nastąpiły już po wojnie oraz tych dziejących się współcześnie. Cały czas pozostaje także wstrząsającym świadectwem niewyobrażalnych zbrodni popełnionych w imię ideologii.

W polskim wydaniu znalazły się także usuwane przed laty przez komunistyczną cenzurę fragmenty dotyczące paktu Hitlera ze Stalinem oraz zbrodni katyńskiej.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 36,67

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
37,17 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
39,27 zł koobe.pl
bez DRM mobi epub
od 35,93 zł
(dla stałych klientów)
39,92 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
39,92 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
44,91 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
44,91 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub Po rejestracji »
47,40 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
47,41 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
49,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
49,90 zł publio.pl
bez DRM epub
39,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Proces norymberski. Trzecia Rzesza przed sądem"