ISBN:9788377735275

Szachy dla przyszłych mistrzów

Autor: Jerzy Konikowski

Wydawnictwo: RM

Stron: 160

Opłacalność: 5.61 zł/100 stron

Oszczędzasz: 70%

Książka przeznaczona jest dla adeptów królewskiej gry, którzy posiedli już podstawową wiedzę i chcą bliżej poznać tajniki fachowego treningu szachowego.
 
Każdy początkujący szachista zadaje sobie z pewnością pytanie: jak trenować, aby nieustannie i szybko podwyższać swoje kwalifikacje sportowe. Podstawowym warunkiem właściwego rozwoju młodego zawodnika – oprócz praktyki turniejowej – są praca z trenerem i samokształcenie. Wiedza w szachach nieustannie się rozwija. Każdy turniej jest praktycznie kuźnią nowych pomysłów. Szczególnie w sferze teorii otwarć szachowych spotykają nas ciągłe niespodzianki. Kto zlekceważy studiowanie początkowej fazy partii, ten szybko pogubi się w gąszczu nowych wariantów oraz idei. 
 
Podręcznik Szachy dla przyszłych mistrzów to przede wszystkim szybki kurs otwarć szachowych. Prezentuje debiuty otwarte, zamknięte i półotwarte, a także zasady pracy nad repertuarem debiutowym, który jest siłą każdego szachisty. Pomaga udoskonalić technikę liczenia wariantów oraz zmysł taktyczny. Zwraca uwagę na najważniejsze problemy gry końcowej. Podkreśla znaczenie analizowania i komentowania partii dla własnego rozwoju. Podpowiada też, jak efektywnie wykorzystać komputer i internet w treningu szachowym. 
 
Z zapowiedzi autora:

Jestem autorem wielu książek, ale „Szachy dla przyszłych mistrzów” zajmują w mojej twórczości szczególne miejsce. Napisałem ją specjalnie dla zdolnej polskiej młodzieży z aspiracjami sportowymi, która zdobyła już podstawową wiedzę o grze w szachy i chce poznać bliżej tajniki fachowego treningu. We wstępie zaznaczyłem, że głównie starałem się w niej wyjaśnić istotne mechanizmy składające się na prawidłowe szkolenie we współczesnych szachach.

Przede wszystkim podkreślam znaczenie fazy debiutowej, która ulega ciągłym przemianom i jest dalej przedmiotem dogłębnych badań teoretycznych i praktycznych w pracy szkoleniowej trenerów oraz w samoszkoleniu szachistów na całym świecie.

Nie ma żadnych wątpliwości, że intensywna praca z otwarciami jest twórcza i pomaga rozwinąć wiele pozytywnych cech i umiejętności, takich jak wytrwałość w szukaniu nieznanych dróg oraz doskonaleniu zdolności analitycznych. nspiruje też do nieustannego poznawania nowych pozycji w grze środkowej, które są ściśle związane z wieloma otwarciami. Ponadto często zmusza nawet do zajmowania się różnymi końcówkami, które wynikają w toku analizy wielu sytuacji w początkowym stadium gry.

Spis treści:

  1. Szybki kurs otwarć szachowych
  2. Zasady pracy nad repertuarem debiutowym
  3. Ćwiczenie techniki liczenia wariantów oraz zmysłu taktycznego
  4. Znaczenie gry końcowej
  5. Analiza i komentowanie partii
  6. Komputer w treningu szachisty
 
UWAGA techniczna: Aby prawidłowo wyświetlać czcnionki szy na czytniku włączyć formatowanie wydawcy (lub analogiczną opcję)!
Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 8.97 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
8.97 zł publio.pl
epub pdf
20.42 zł septem.pl
epub pdf
20.42 zł sensus.pl
epub pdf
od 18.38 zł
(dla stałych klientów)
20.42 zł ebookpoint.pl
epub pdf
23.32 zł vagabook.pl
epub pdf
23.83 zł ebuczek.pl
epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
23.92 zł ibuk.pl
epub pdf
24.55 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.53 zł empik.pl
epub pdf
25.53 zł virtualo.pl
epub pdf
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
epub
23.90 zł zinamon.pl
pdf
23.90 zł zinamon.pl
epub
24.25 zł swiatebookow.pl
epub
29.90 zł litres.pl

Jerzy Konikowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Szachy dla przyszłych mistrzów"