Trzynasty dzień tygodnia

Autor: Ryszard Ćwirlej

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 432

Opłacalność: 6.3 zł/100 stron

Oszczędzasz: 15%

Poznań, 13 grudnia 1981 roku.

W środku mroźnej nocy komunistyczne władze rozpoczynają operację wymierzoną w „Solidarność” i całe społeczeństwo. Milkną telefony, stacje radiowe przestają nadawać. Na ulice Poznania, tak jak w całej reszcie kraju, wyjeżdżają czołgi i transportery opancerzone. Również milicja zostaje postawiona w stan pełnej gotowości. Rozpoczyna się w Polsce stan wojenny.

Grupa funkcjonariuszy wysłana na jedno z poznańskich osiedli, by aresztować działacza „Solidarności”, niespodziewanie znajduje w sąsiednim mieszkaniu ciało zastrzelonego mężczyzny. Tej samej nocy w innej części miasta dochodzi do zaskakująco podobnego morderstwa. Oba mieszkania zostały przeszukane i najwyraźniej ktoś zabrał z nich duże sumy zachodnioniemieckich marek. W pobliżu obu miejsc zbrodni świadkowie widzieli milicyjną nysę z mundurowym i cywilem.

Na poszukiwania morderców rusza grupa śledczych z Komendy Wojewódzkiej MO kierowana przez porucznika Marcinkowskiego. Muszą działać szybko, bo tym samym tropem podąża też Służba Bezpieczeństwa.

Najlepsza cena: Milion talentów
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 27,20

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
27,20 zł miliontalentow.pl
bez DRM mobi epub
28,81 zł eplaton.pl

Ryszard Ćwirlej - inne e-booki

E-booki podobne do "Trzynasty dzień tygodnia"