ISBN:9788377857373

Jeszcze krótsza historia czasu

Autor: Leonard Mlodinow, Stephen Hawking

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 224

Opłacalność: 11.07 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Przystępniejsza wersja klasyki literatury popularnonaukowej

Bardziej zwięzła 

Ilustrowana 

Uzupełniona o najnowsze wyniki badań

Krótka historia czasu, światowy bestseller Stephena Hawkinga, weszła do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce. 

Takie też były przyczyny powstania Jeszcze krótszej historii czasu - dążenie autora do uczynienia jej zawartości bardziej przystępnej dla czytelników, a także uzupełnienie o najnowsze obserwacje oraz odkrycia naukowe.

Niniejsza książka jest wprawdzie  w najbardziej dosłownym sensie "krótsza", lecz niektóre spośród głównych zagadnień są w rzeczywistości potraktowane bardziej szczegółowo niż pierwotnie, pominięto natomiast pewne czysto techniczne zagadnienia, takie jak choćby matematyka chaotycznych warunków brzegowych. Jednak niektórym spośród bardziej popularnych zagadnień - między innymi teorii względności, zakrzywieniu czasoprzestrzeni, teorii kwantowej - które były trudne do zrozumienia, ponieważ były porozrzucane w różnych częściach książki,  poświęcono osobne rozdziały.

Zmiany te pozwoliły autorom rozwinąć szczególnie interesujące tematy, jak również włączyć do książki wyniki bieżących badań, od najnowszych odkryć w teorii strun po fascynujące osiągnięcia w poszukiwaniach jednolitej teorii wszystkich sił natury. Podobnie jak poprzednie wydania książki - a może nawet w większym stopniu - Jeszcze krótsza historia czasu będzie dla niespecjalistów przewodnikiem po aktualnych tematach badań, odkryciach oraz poszukiwaniach tajemnic natury i sekretów kryjących się w zakamarkach przestrzeni i czasu. 

„Ta książka to mariaż dziecięcej ciekawości z intelektem geniusza. Podróżujemy przez wszechświat Hawkinga, podziwiając jego umysł” – „Sunday Times”

„Zajmująca i prowokacyjna... Hawking ewidentnie posiada samorodny talent do nauczania” – „New York Times”

„Majstersztyk. Doskonałe podsumowanie aktualnych poglądów fizyków na budowę oraz pochodzenie wszechświata” – „Wall Street Journal”

Najlepsza cena: Helion
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 24.79 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.79 zł helion.pl
mobi epub
od 22.31 zł
(dla stałych klientów)
24.79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.60 zł inverso.pl
mobi epub
26.33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.20 zł woblink.pl
mobi epub
27.20 zł ibuk.pl
mobi epub
27.90 zł virtualo.pl
mobi epub
28.90 zł empik.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.20 zł
w programie Nexto Premium
29.76 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
32.00 zł legimi.com
mobi epub
32.00 zł publio.pl

Leonard Mlodinow - inne e-booki

Stephen Hawking - inne e-booki

E-booki podobne do "Jeszcze krótsza historia czasu"