ISBN:9788377859483

Wiedza i władza. Informacyjna teoria kapitalizmu i wywołana przez nią rewolucja

Autor: George Gilder

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 428

Opłacalność: 7.2 zł/100 stron

George Gilder, pisarz, którego najczęściej cytował prezydent Ronald Reagan, powraca z nową, przełomową teorią kapitalizmu.

W Wiedzy i władzy Gilder przedstawia nową teorię tłumaczącą wytwarzanie bogactwa w kapitalizmie i opisuje, jak amerykańska gospodarka może odzyskać żywotność i ponownie zacząć się rozwijać. Jego zdaniem nastał czas, aby gospodarka kierowała się zasadami wolnorynkowego kapitalizmu, inaczej zostanie pogrzebana pod kopcem długów.

             Autor przekonuje, że kryzysy finansowe są nieodłączną cechą kapitalizmu i podstawą jego sukcesu, stymulując rozwój. Niezmiernie ważne jest to, aby im zaradzać, nie osłabiając samego kapitalizmu. Gilder wywodzi, że wizja dynamicznego i kreatywnego przedsiębiorstwa ma również wymiar moralny. Socjalizm jest reakcyjny, gdyż zakłada stałe systemy i wyznaczanie wielkości produkcji z góry: wiadomo już wszystko, popyt poprzedza podaż. Socjalizm jest zatem deterministyczny, kapitalizm – altruistyczny, z natury jest dawaniem, gdyż zakłada pewne ryzyko wynikające z niepewności. Gilder podkreśla dobrodziejstwa kreatywności, która zawsze nas zaskakuje. Zaskoczenie zaś jest w jego opinii istotą kapitalizmu, a także istotą informacji i przedsiębiorczości. A ponieważ wiedza jest rozproszona, rozproszona musi być również władza.

„George Gilder […] intelektualny tytan, autentyczny współczesny Prometeusz, heroicznie przynosi ludzkości ogień wiedzy i… władzy”.

Ralph Benko, „Forbes”

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 30.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30.80 zł litres.pl
mobi epub
od 30.49 zł
(dla stałych klientów)
33.88 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.49 zł inverso.pl
mobi epub
36.08 zł ibuk.pl
mobi epub
37.51 zł gandalf.com.pl
mobi epub
38.25 zł woblink.pl
mobi epub
40.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26.40 zł
w programie Nexto Premium
40.92 zł nexto.pl
mobi epub
44.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
44.00 zł publio.pl

George Gilder - inne e-booki

E-booki podobne do "Wiedza i władza. Informacyjna teoria kapitalizmu i wywołana przez nią rewolucja"