ISBN:9788377859629

Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą

Autor: Artur Paszczak

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Stron: 304

Opłacalność: 7.37 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Ekscytująca i smakowita podróż przez świat w towarzystwie wina, kulinariów i zwykłych ludzkich losów związanych rzemieniem wszędobylskiej historii.

Książka chwilami prowadzi jak po sznurku ulicami Rzymu i mostami Florencji, by po chwili móc zgubić się w Alpach, górach Sardynii i Omanu, pustyniach Izraela i łąkach Cotswolds. Jest czasem bardzo praktyczna, by za chwilę stać się zabawną, a przez moment nawet wzniosłą. Nie ma żadnego klucza poza może jednym – jest taka jak wino i pijący je ludzie: nieprzewidywalna i spontaniczna.

Jak pisał Roger Scruton: „bez wina postrzegamy się wzajemnie takimi, jacy rzeczywiście jesteśmy, a społeczeństwa nie sposób zbudować na tak kruchej podstawie”. 

Lektura ta dostarcza solidnej wiedzy o tym wykwintnym trunku wraz z ciekawymi propozycjami jego spożywania. Nie bez znaczenia jest właściwy wybór konkretnych miejsc, w tym wyjątkowych restauracji – od Sycylii po Sztokholm, od Lyonu po Budapeszt, od Jukatanu po Radżastan. Podróż po najróżniejszych zakątkach świata jest tym ciekawsza, głębsza i pełna niespodzianek, gdy towarzyszy jej wino, ciekawe potrawy i interesujący ludzie.

Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą potwierdzają tyleż dobitnie, co dowcipnie, że świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują, kończą lekturę na jednej stronie.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 22.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22.40 zł litres.pl
mobi epub
od 22.18 zł
(dla stałych klientów)
24.64 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.99 zł inverso.pl
mobi epub
26.24 zł ibuk.pl
mobi epub
27.91 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.05 zł woblink.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.20 zł
w programie Nexto Premium
29.76 zł nexto.pl
mobi epub
32.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.00 zł publio.pl

E-booki podobne do "Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą"