Krzysztofa M. Kaźmierczaka - dziennikarz śledczy – debiutuje błyskotliwą powieścią kryminalną inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.

Tajemnicze morderstwo na młodym dziennikarzu nie wzbudza zainteresowania policji ani prokuratury. Sprawę próbuje wyjaśnić niecodzienne trio: ksiądz - były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, detektyw – dawniej milicyjny spec od zagadek kryminalnych, oraz jego była żona, policjantka. Prowadząc dochodzenie wchodzą w drogę ludziom, dla których zbrodnia jest rzeczą tak powszednią jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza?

Zaskakujące zwroty akcji, szokująca intryga, filmowe tempo. „Krótka instrukcja obsługi psa” zaczyna się tam, gdzie kończą się „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego i „Służby specjalne” Patryka Vegi

 

„Krzysztof M. Kaźmierczak napisał trzymającą w napięciu wielowątkową powieść sensacyjną, pełną zaskakujących zwrotów i z efektownym finałem. Czyta się świetnie”.

Piotr Pytlakowski, dziennikarz, pisarz i scenarzysta

 „Ponura historia okrutnego zabójstwa z polityką w tle. Wciąga i uzależnia od pierwszych stron. Przerażająca realizmem, bo mogła wydarzyć się naprawdę. Niezwykły debiut. Polecam”.

Vincent V. Severski, autor serii powieści „Nielegalni"