Kurs audio do samodzielnej nauki ze słuchu na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym, który prezentuje tematy codziennych konwersacji. Jego głównym celem jest pomoc w pokonaniu oporu przed mówieniem po hiszpańsku oraz w opanowaniu słownictwa przydatnego w typowych sytuacjach komunikacyjnych.
Kurs obejmuje 17 uporządkowanych tematycznie lekcji, 60 ciekawych i praktycznych dialogów, prezentujących słowa, zwroty i pełne zdania do powtarzania za lektorem oraz zestawy ciekawych ćwiczeń. Wszystkie one dotyczą życiowych sytuacji, z którymi stykamy się w codziennym życiu, takich jak szukanie mieszkania, problemy z komunikacją miejską, zakupy przez internet czy zakładanie konta w banku.
Dodatkowym uzupełnieniem kursu jest podręcznik (plik pdf) zawierający pełny tekst nagrań wraz z ich tłumaczeniami, a także słownictwo podsumowujące każdą lekcję. Zamieszczono w nim również kilkadziesiąt różnorodnych ćwiczeń utrwalających nowo poznane słowa.
Scenki i dialogi zostały opracowane tak, aby uczyć typowych zwrotów używanych w języku mówionym. Wysokiej jakości nagrania pozwalają osłuchać się z językiem hiszpańskim, poznać prawidłową wymowę oraz przećwiczyć rozumienie ze słuchu.