Kurs audio do samodzielnej nauki ze słuchu adresowany jest do osób początkujących i średnio zaawansowanych, które chciałyby osłuchać się z brzmieniem języka niderlandzkiego, poprawić zdolność rozumienia ze słuchu oraz nauczyć się słów i zwrotów związanych z pracą. Kurs obejmuje 5 lekcji uczących specjalistycznego i zróżnicowanego słownictwa z wielu dziedzin oraz zwrotów potrzebnych w szukaniu pracy.
Każda lekcja zawiera ćwiczenia na powtarzanie nowych słów i zwrotów oraz pytania sprawdzające zrozumienie treści. Specjalnie opracowane przykłady umożliwiają naukę w dowolnym miejscu i czasie – w drodze do pracy, w podróży, w domu. Scenki i dialogi odczytane przez native speakerów zostały opracowane tak, aby w sposób aktywny wzbogacić zasób słownictwa i – co najważniejsze – uczyć typowych zwrotów używanych w języku mówionym.
W skład kursu wchodzi również podręcznik (plik pdf) zawierający teksty nagrań i dialogów wraz z ich tłumaczeniami, wzory pism urzędowych oraz poradnik dla osób szukających pracy w Holandii.