Kurs hiszpańskiego przeznaczony dla osób na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym. Poszerza znajomość języka, pomaga rozbudować zasób słownictwa oraz doskonalić umiejętność swobodnej konwersacji.
Materiał obejmuje ok. 1500 słów i zwrotów niezbędnych w codziennej komunikacji. W 18 lekcjach omówiono tematy związane z pracą, mieszkaniem, czasem wolnym, zawieraniem znajomości, czynnościami codziennymi i podróżowaniem. Do każdego rozdziału dołączono wiadomości na temat kultury i obyczajów: przepis na aromatyczne gazpacho, sylwetkę Antonio Gaudiego, ciekawostki ze szlaku Camino de Santiago.
Wysokiej jakości nagrania pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy hiszpański akcent. Wszystkie słówka, zwroty oraz dialogi wraz z tłumaczeniami zostały nagrane przez profesjonalnych lektorów – rodowitych Hiszpanów.
Dodatkowo w skład audiokursu wchodzi podręcznik (plik pdf) zawierający wskazówki dotyczące wymowy, pełne teksty wszystkich nagrań i dialogów oraz słowniczek podsumowujący każdą lekcję.