ISBN:9788378060048

Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych

Autor: Dariusz Świecki

Wydawnictwo: LexisNexis Sp. z o.o.

Oszczędzasz: 0%

Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych to publikacja przygotowana z myślą o praktykach - adwokatach i radcach prawnych występujących przed sądem w sprawach karnych, a także aplikantach adwokackich i radcowskich. Stanowi doskonały i sprawdzony materiał w przygotowaniach do egzaminu zawodowego po aplikacji z zakresu prawa karnego.

Czwarte wydanie znanej publikacji uwzględnia nowelizację Kodeksu postępowania karnego obowiązującą od 15 kwietnia 2016 r., która modyfikuje model postępowania karnego w kierunku przywrócenia szerszego zakresu inkwizycyjności postępowania sądowego. Powoduje ona fundamentalne odejście od reformy procedury karnej zwiększającej kontradyktoryjność, która obowiązywała od 1 lipca 2015 r. Obecna nowelizacja przywraca dotychczasowe reguły przeprowadzania dowodów. Nie stanowi natomiast całkowitego odwrócenia zmian dokonanych poprzednią reformą, gdyż w większości pozostawia uregulowania, które nie odnoszą się do kontradyktoryjnego przeprowadzania dowodów.

Książka przedstawia czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w ujęciu praktycznym - według kolejności ich podejmowania. Stanowi swego rodzaju przewodnik po tekście kodeksu objaśniając poszczególne instytucje procesowe z perspektywy działalności procesowej obrońcy i pełnomocnika. Zawiera także wskazówki przydatne przy sporządzaniu pism procesowych i występowania przed organami postępowania karnego. Szczególną uwagę poświęcono czynnościom w postępowaniu przygotowawczym i przed sądem pierwszej instancji oraz związanym z zaskarżeniem orzeczeń, w tym z wniesieniem apelacji i kasacji oraz wniosku o wznowienie postępowania. W szerokim zakresie zastały omówione przepisy dotyczące zasad sporządzania apelacji, kasacji, subsydiarnego i prywatnego aktu oskarżenia. Zamieszczono także wzory takich pism. W publikacji w szerokim zakresie cytowane są i objaśniane orzeczenia Sądu Najwyższego
Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.69 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 125.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
125.99 zł gandalf.com.pl
epub pdf
  81.44 zł
w programie Nexto Premium
135.73 zł nexto.pl
mobi epub
159.00 zł empik.pl
epub pdf
159.00 zł virtualo.pl
epub
128.94 zł swiatebookow.pl

Dariusz Świecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych"