ISBN:9788378064190

Prawo budowlane

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: LexisNexis

Autorzy publikacji starali się wyjaśnić, m.in. to, jakie czynności i działania powinien podjąć inwestor, zanim rozpocznie roboty budowlane na podstawie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę, aby proces inwestycyjno-budowlany był zgodny z obowiązującym prawem, jakie przysługują inwestorowi prawa i jakie obowiązki mogą nałożyć na niego organy administracji publicznej w celu doprowadzenia budowy do stanu zgodnego z prawem. Omówiono też zagadnienia związane ze sprawowaniem samodzielnych funkcji w budownictwie, ponoszeniem odpowiedzialności karnej i zawodowej oraz kwestie szczególne takie jak katastrofa budowlana.
W publikacji uwzględniono zmiany ustawodawcze do Prawa budowlanego, w tym ustawę z 13 kwietnia 2012 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz ustawę z 15 kwietnia 2011 r. o efektywności energetycznej.
Komentarz będzie pomocny w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się w procesie inwestycyjno-budowlanym. Autorzy publikacji mają nie tylko kwalifikacje naukowe, ale są także prawnikami praktykami – sędziami albo asystentami sędziów. Korzystają zatem z dorobku judykatury i bogatego doświadczenia zawodowego.
Publikacja jest adresowana do prawników praktyków: sędziów sądów administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, do pracowników organów administracji publicznej, osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, rzeczoznawców budowlanych oraz inwestorów, którzy zamierzają podjąć samodzielnie wykonywanie robót budowlanych. Publikacje będzie też pomocna studentom wydziałów prawa oraz studiów technicznych.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo budowlane"