ISBN:9788378065029

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ze schematami

Autor: Marta Derlatka

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Opłacalność: 12.15 zł/100 stron

Obecna Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej została uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe 2 kwietnia 1997 r. Jest ustawą mającą szczególną treść, formę i moc prawną. Zakres regulacji konstytucyjnej ma charakter uniwersalny, reguluje ona całokształt kwestii ustrojowych w państwie. Szczególna forma wiąże się z nazwą, ponieważ tylko ten jeden akt określa się mianem konstytucji. Natomiast szczególna moc prawna – to przyznanie Konstytucji najwyższego miejsca w systemie źródeł prawa stanowionego, czego konsekwencją jest wymaganie zgodności z nią wszystkich pozostałych aktów prawnych. Kontrola w tym zakresie należy przede wszystkim do Trybunału Konstytucyjnego.
Artykuły Konstytucji zostały opatrzone tytułami objaśniającymi, umieszczonymi na kolorowym tle.
Publikację wzbogacają schematy, które w formie graficznej przedstawiają wybrane zasady, instytucje i procedury konstytucyjne. Autorką schematów jest doktor nauk prawnych Marta Derlatka, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, adwokat.
Książka jest skierowana do studentów wydziałów prawa i administracji, jak również innych Czytelników zainteresowanych niezwykle istotną materią konstytucyjną.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Marta Derlatka - inne e-booki

E-booki podobne do "Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ze schematami"