Prawo mieszkaniowe w praktyce

Autor: Roman Dziczek

Wydawnictwo: LexisNexis

W niniejszej publikacji w praktyczny sposób, z wykorzystaniem dorobku orzeczniczego Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, omówiono problematykę związaną z instytucją prawa mieszkaniowego, uregulowaną w kilku ustawach: o własności lokali, o spółdzielniach mieszkaniowych, o dodatkach mieszkaniowych, o ochronie praw lokatorów, a także w unormowaniach dotyczących służb mundurowych.
Książka składa się z trzech części. W pierwszej omówiono zagadnienia związane z własnością lokalu, spółdzielczym własnościowym i lokatorskim prawem do lokalu mieszkalnego, jego najmem, użyczeniem, a także z przydziałem kwatery oraz najmem lokali służbowych. Autor analizuje także rodzinne i quasi-rodzinne tytuły zależne od korzystania z mieszkania. Szczegółowo opisuje tematykę zarządzania prawami do lokali mieszkalnych we wspólnotach mieszkaniowych oraz w spółdzielniach mieszkaniowych.
Druga część publikacji to komentarz do ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz do ustawy o dodatkach mieszkaniowych.
Trzecia część zawiera wzory pozwów i wniosków sądowych przydatnych dla osób uprawnionych do mieszkań (dochodzenia przez nich określonych roszczeń) lub osób, których prawa są naruszane przez zarządców, właścicieli budynków lub wynajmujących lokale. Wzory te opatrzono uwagami odnoszącymi się do danego rodzaju postępowania, a także postępowań podobnych.
Niniejsze opracowanie jest adresowane do adwokatów, radców prawnych i sędziów, a także do osób dysponujących prawami do mieszkań oraz właścicieli i zarządców nieruchomości zabudowanych.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

Roman Dziczek - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo mieszkaniowe w praktyce"