ISBN:9788378068259

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym

Autor: Izabela Oleksiewicz

Wydawnictwo: LexisNexis

Praktyka pokazuje, że – chociaż istnieje wiele regulacji krajowych i unijnych, których zadaniem jest ochrona praw konsumenta i eliminowanie nieuczciwych praktyk handlowych – ciągle zdarzają się nieuczciwe zachowania zarówno szkodzące konsumentom, jak i uderzające w uczciwą konkurencję.
Uchwalenie aktu prawnego, który w całości reguluje materię służącą ochronie interesów konsumentów przed stosowaniem nieuczciwych praktyk rynkowych przez przedsiębiorców, było dobrym rozwiązaniem, ponieważ kompleksowo ujęto problematykę przeciwdziałania nieuczciwym praktykom na rynku Unii Europejskiej.
Komentarz do ustawy z 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym przedstawia sposób, w jaki prawo europejskie stara się eliminować wszelkie nieuczciwe praktyki rynkowe szkodzące konkurencji. W publikacji omówiono również aktualne tendencje interpretacji reguł prawa krajowego i unijnego w tym zakresie. Zaprezentowano w szczególności orzecznictwo sądów polskich (zwłaszcza Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów) oraz Trybunału Sprawiedliwości, a także przedstawiono, jak nowa koncepcja ochrony praw konsumentów wpłynęła na ochronę praw polskiego konsumenta.
Komentarz jest przeznaczony zarówno dla prawników, jak i przedsiębiorców, a także wszystkich osób czy organizacji, dla których znajomość przepisów z zakresu ochrony praw konsumenta stanowi warunek prawidłowego ich funkcjonowania.
Publikacja oddaje stan prawny z 1 stycznia 2013 r.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Izabela Oleksiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym"