Jedynie połowa wojny rozgrywa się na miecze. Druga połowa toczy się na słowa, które mogą być równie potężnym orężem. Bywa też, że zło można przezwyciężyć tylko złem.

Trzecia i ostatnia część doskonałej trylogii fantasy „Morze Drzazg”. Do kupienia są również dwie pozostałe części "Pół króla" i "Pół świata".

 

Na oczach księżniczki Skary spłynął krwią świat, który kochała. Na zgliszczach dawnej świetności nie pozostała jej żadna inna broń prócz słów. Te jednak, odpowiednio dobrane, mogą być równie śmiercionośne co ostrze miecza. Skara musi pokonać swój lęk i uczynić z rozumu zabójczą, niebezpieczną broń, aby odzyskać swoje dziedzictwo.

 

Przebiegły ojciec Yarvi pokonał długą drogę, dawnych wrogów zamienił w sojuszników i zdołał osiągnąć kruchy pokój. Tymczasem okrutna Babka Wexen zdołała zgromadzić największą armię od czasów rozbicia Bóstwa przez elfy, a dowódcą tej armii uczyniła Yillinga Wspaniałego – rycerza czczącego wyłącznie Śmierć.

 

Niektórzy rodzą się po to, by walczyć, inni wolą stać w pełnym blasku. Lecz gdy Matka Wojna rozpościera żelazne skrzydła, na całe Morze Drzazg pada mroczny cień…

Staw czoło lękom, jeśli chcesz je pokonać. Kryj się przed nimi, a one pokonają ciebie.

 

Książka trzyma w uścisku jak niedźwiedź i rozgrzewa jak niedźwiedzia skóra. - „Daily Mail”

To mój ulubiony Abercrombie! - Patrick Rothfuss, autor „Kronik królobójcy”