Wyznania łgarza

Autor: Philip K. Dick

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 320

Opłacalność: 9.91 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Powieść psychologiczno – obyczajowa Philipa K. Dicka i najlepsza niefantastyczna książka tego autora.

Bohaterów mamy tutaj niewielu, ale dobrze ich poznajemy dzięki perfekcyjnemu odmalowaniu portretów psychologicznych wszystkich postaci.

Tytułowy łgarz to nieszkodliwy wariat, outsider, żyjący w odosobnieniu i mający swój własny świat, nierozumiany przez otoczenie. Przewiduje koniec świata, wierzy w nieznane cywilizacje i kosmiczne pochodzenie Jezusa. Uważany przez rodzinę za szaleńca, choć w czasie lektury można odnieść wrażenie, że jest on najnormalniejszą postacią w książce.

Fragment przedmowy Rafała Nawrockiego:

Jack Isidore (…) wierzy w latające spodki, w zagadkę Morza Sargassowego, w Atlantydę, podziemne cywilizacje i w japońskich szpiegów z sąsiedztwa. Ma zapisaną dokładną datę zagłady świata, będącą jednocześnie terminem powtórnego przyjścia – właściwie przylotu – na ziemię Jezusa, przybysza z gwiazd. Jak nazywać Jacka: dziecinnym naiwniakiem czy wręcz oszołomem, świrem? I kto może go tak nazywać, skoro otaczają go ludzie tylko na pozór lepiej poskładani?

 

Twórczość zbyt zwariowana, by ją zaakceptować, lecz zbyt niepokojąca, aby zapomnieć - Washngton Post

 

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach 50. i 60. XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…

Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści jak: Ubik, Blade runner, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku czy Trzy stygmaty Palmera Eldritcha.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 31,70

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 28,53 zł
(dla stałych klientów)
31,70 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31,96 zł swiatebookow.pl
mobi epub
33,43 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33,91 zł empik.pl
mobi epub
33,92 zł ibuk.pl
mobi epub
35,91 zł ravelo.pl
mobi epub
36,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23,94 zł
w programie Nexto Premium
37,90 zł nexto.pl
mobi epub
39,90 zł virtualo.pl
mobi epub
39,90 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,90 zł legimi.com
mobi epub
30,90 zł
(z kodem prom.)
40,90 zł woblink.pl
mobi
35,90 zł zinamon.pl
epub
35,90 zł zinamon.pl

Philip K. Dick - inne e-booki

E-booki podobne do "Wyznania łgarza"