Stół króla Salomona. (Poszukiwacze)

Autor: Luis Montero

Seria wydawnicza: Poszukiwacze, część 1.

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 528

Opłacalność: 4.42 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

W życiu małego chłopca wychowywanego przez matkę sporadycznie pojawia się ojciec, którego wizytom towarzyszy stały element: opowieść o legendarnym stole króla Salomona. Bohater, już jako dorosły człowiek, zostanie wplątany w wir wydarzeń prowadzących do odkrycia finału historii, której ojciec nigdy nie zdołał opowiedzieć mu do końca.

Brawurowa opowieść o poszukiwaniu zaginionych skarbów przeszłości, pełna humoru, zagadek i niebezpieczeństw, pułapek i pościgów rozgrywających się na ulicach współczesnych miast, jak i w murach średniowiecznych budynków.

Tirso Alfaro jako doktoryzujący się historyk sztuki odbywa praktyki w muzeum w Canterbury, gdzie ma za zadanie zbadać Patenę – najsłynniejszy z eksponatów. W muzeum dochodzi jednak do zuchwałego włamania, oraz kradzieży Pateny. Sprawcy na miejscu zabytkowego przedmiotu pozostawiają falsyfikat, a dzieje się to na oczach Tirso. Po włamaniu nie zostaje jednak żaden ślad, toteż nikt nie chce dać wiary opowieści praktykanta. Chłopak zostaje wydalony z muzeum i wraca do domu, gdzie czego go kolejne dziwne zdarzenie. W ręce wpada mu dziwnie brzmiące ogłoszenie w sprawie pracy, na które postanawia odpowiedzieć. Bierze udział w osobliwym procesie rekrutacji nie podejrzewając nawet, że jest właśnie testowany przez Narodowy Korpus Poszukiwaczy, tajną organizację mającą na celu odzyskiwanie cennych dzieł sztuki należących do dziedzictwa Hiszpanii. W ten sposób Tirso dostaje się w szeregi grupy prowadzącej szaleńczą pogoń  za mitycznym Stołem Salomona, który zgodnie z legendą przynosi same nieszczęścia. Tirso wpada w wir niesamowitych wydarzeń, spiralę niebezpieczeństw, zdrady i śmierci, mającej na celu wyjaśnienie zagadki legendarnego artefaktu, który, jak się okazuje, był obsesją nie tylko jego ojca.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 23,32

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 20,99 zł
(dla stałych klientów)
23,32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,06 zł empik.pl
mobi epub
25,07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub
27,81 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
mobi epub
19,90 zł
(z kodem prom.)
29,90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl

Luis Montero - inne e-booki

Poszukiwacze - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Stół króla Salomona"