Stół króla Salomona. (Poszukiwacze)

Autor: Luis Montero

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 528

Opłacalność: 4.42 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

W życiu małego chłopca wychowywanego przez matkę sporadycznie pojawia się ojciec, którego wizytom towarzyszy stały element: opowieść o legendarnym stole króla Salomona. Bohater, już jako dorosły człowiek, zostanie wplątany w wir wydarzeń prowadzących do odkrycia finału historii, której ojciec nigdy nie zdołał opowiedzieć mu do końca.

Brawurowa opowieść o poszukiwaniu zaginionych skarbów przeszłości, pełna humoru, zagadek i niebezpieczeństw, pułapek i pościgów rozgrywających się na ulicach współczesnych miast, jak i w murach średniowiecznych budynków.

Tirso Alfaro jako doktoryzujący się historyk sztuki odbywa praktyki w muzeum w Canterbury, gdzie ma za zadanie zbadać Patenę – najsłynniejszy z eksponatów. W muzeum dochodzi jednak do zuchwałego włamania, oraz kradzieży Pateny. Sprawcy na miejscu zabytkowego przedmiotu pozostawiają falsyfikat, a dzieje się to na oczach Tirso. Po włamaniu nie zostaje jednak żaden ślad, toteż nikt nie chce dać wiary opowieści praktykanta. Chłopak zostaje wydalony z muzeum i wraca do domu, gdzie czego go kolejne dziwne zdarzenie. W ręce wpada mu dziwnie brzmiące ogłoszenie w sprawie pracy, na które postanawia odpowiedzieć. Bierze udział w osobliwym procesie rekrutacji nie podejrzewając nawet, że jest właśnie testowany przez Narodowy Korpus Poszukiwaczy, tajną organizację mającą na celu odzyskiwanie cennych dzieł sztuki należących do dziedzictwa Hiszpanii. W ten sposób Tirso dostaje się w szeregi grupy prowadzącej szaleńczą pogoń  za mitycznym Stołem Salomona, który zgodnie z legendą przynosi same nieszczęścia. Tirso wpada w wir niesamowitych wydarzeń, spiralę niebezpieczeństw, zdrady i śmierci, mającej na celu wyjaśnienie zagadki legendarnego artefaktu, który, jak się okazuje, był obsesją nie tylko jego ojca.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 23,32

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
od 20,99 zł
(dla stałych klientów)
23,32 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
24,82 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
25,12 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
26,37 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
27,81 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
19,90 zł
(z kodem prom.)
29,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
29,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
29,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
26,90 zł zinamon.pl
bez DRM epub
26,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Stół króla Salomona"