ISBN:9788378189886

Czarodziejka z Florencji

Autor: Salman Rushdie

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 400

Opłacalność: 6.58 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Wielowątkowa, barwna opowieść o dwóch miastach: Sikri, stolicy szesnastowiecznych Indii, i Florencji – kolebki europejskiego renesansu. Opowieść z pogranicza baśni i rzeczywistości, szukająca nici łączących Zachód ze Wschodem.

Do Sikri, stolicy mongolskiego cesarstwa, z dalekiej Florencji przybywa tajemniczy złotowłosy młodzieniec. Przybysz odwiedza dwór władcy aby dostarczyć mu list od angielskiej królowej Elżbiety, ale przywozi coś jeszcze – nieprawdopodobną opowieść. Dzięki swej inteligencji i magicznym sztuczkom udaje mu się stanąć przed obliczem cesarza Akbara. Tam długo snuje swą fascynującą opowieść o zaginionej księżniczce Qarze Koz, opowieść, która wkrótce staje się obsesją władcy i całego miasta. Podróżnik utrzymuje, że historia jest prawdziwa, ale czy na pewno? Czy książniczka istniała naprawdę i kim jest zagadkowy gawędziarz nazywający siebie Mogołem Miłości? A jeśli kłamie, czy spotka go za to najsurowsza kara?

Czarodziejka z Florencji to rozsnuta między Wschodem i Zachodem, Starym i Nowym Światem historia kobiety, która w męskim świecie za wszelką cenę pragnie sama kierować własnym życiem. Jej postać łączy dwa pozornie całkowicie obce sobie miasta – Sikri Mogołów i renesansową Florencję. Te dwa światy, tak od siebie odległe, odbijają się jeden w drugim jak w zwierciadle, bezbronne wobec czarów kobiet i zaskakująco podobne. 

Salman Rushdie zabiera czytelnika w odległe czasy, zanim na zawsze oddzielono rzeczywistość od fikcji. Przedstawia świat, w którym wciąż pamięta się o magii, czarodziejkach i ich tajemnych mocach. Jak zawsze u tego autora losy historycznych postaci, np. Niccola Machiavellego, perskiego szacha Isma’ila czy książąt z rodu Medyceuszy, splatają się z losami postaci fikcyjnych a fakty mieszają się z baśniami. Wszystko to składa się na powieść, której czarowi nie sposób się oprzeć.

 

Czarodziejka z Florencji to hymn dla twórczej i destrukcyjnej potęgi kobiecego piękna”.

                                                                                                     „Observer”

Salman Rushdie  urodził się w 1947 roku w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, potem także w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge.

Zadebiutował w 1974 roku powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero opublikowane w 1981 roku Dzieci północy, które zdobyły nagrodę Bookera, a następnie w roku 1993 Bookera Bookerów i w roku 2008  Best of the Booker. W 1988 roku ukazały się Szatańskie wersety – jego najsłynniejsza powieść.

Rushdie jest laureatem wielu nagród literackich. W 2006 roku odwiedził Polskę.  Królowa Elżbieta II nadała mu w 2007 roku szlachectwo.

Spośród utworów Rushdiego REBIS wydał następujące powieści: Grimus, Dzieci północy, Ostatnie westchnienie Maura, Wstyd, Ziemia pod jej stopami, Furia, Śalimar klaun  oraz zbiór opowiadań Wschód, Zachód.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 26.32 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 23.69 zł
(dla stałych klientów)
26.32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.12 zł ibuk.pl
mobi epub
27.12 zł inverso.pl
mobi epub
27.57 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
31.53 zł publio.pl
mobi epub
  20.34 zł
w programie Nexto Premium
32.21 zł nexto.pl
mobi epub
33.90 zł litres.pl

Salman Rushdie - inne e-booki

E-booki podobne do "Czarodziejka z Florencji"