ISBN:9788378189961

Zabierz nas do domu, "Lanny". Dramatyczna wojna powietrzna polskiego pilota myśliwskiego

Autor: Witold Łanowski

Wydawnictwo: REBIS

Opłacalność: 6.57 zł/100 stron

Barwne wspomnienia Witolda Łonowskiego – pilota myśliwców, który dzięki swym brawurowym dokonaniom przeszedł do legendy.

Zrządzeniem losu drugą wojnę światową rozpoczął… na piechotę, uciekając z sowieckiej niewoli. Służył następnie w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie, walczył z Luftwaffe i… z przełożonymi, którzy nie mogli znieść jego krytycznych uwag, a w 1940 roku postawili go przed sądem wojskowym za zorganizowanie buntu. W 1944 roku odsunęli go od latania, ale niepokornego lotnika przygarnęli Amerykanie z 56. Grupy Myśliwskiej Lotnictwa Wojsk Lądowych, legendarnej „watahy Zemkego”, którym bardzo brakowało doświadczonych pilotów. „Lanny” latał u nich na P-47 Thunderbolt, eskortując ciężkie bombowce, zestrzeliwując messerschmitty i focke-wulfy, szkoląc amerykańskich kolegów i wyciągając ich z krytycznych sytuacji.

Dokonania „Lanny’ego” Łanowskiego przeszły do legendy, podobnie jak jego krnąbrny charakter i niezwykłe godło osobiste: żelazna pięść miażdżąca niemiecki samolot.

Jego pasjonująca opowieść, wzbogacona nie publikowanymi dotychczas zdjęciami, ukazuje zdumiewającą prywatną epopeję na tle zaciętych i dramatycznych zmagań powietrznych w Europie okresu II wojny światowej.

Barwna postać i odważny żołnierz. «Lanny» Łanowski jest jednym z najsłynniejszych polskich pilotów, a ta książka jest godnym hołdem dla jego dziedzictwa. Gorąco polecam. - Michael Dobrzelecki, hyperscale.com

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Witold Łanowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Zabierz nas do domu, "Lany""