Nasz Papież i zamiatacze ulic

Autor: Andrzej Władysław Wodziński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Stron: 176

Opłacalność: 7.68 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Powieść „ Nasz Papież i zamiatacze ulic” - Andrzeja Władysława Wodzińskiego - warszawskiego poety, prozaika i dziennikarza, to narracja o pierwszych dwóch pielgrzymkach Jana Pawła II do Ojczyzny.

Po wyborze kardynała Karola Wojtyły na tron Piotrowy, Edward Gierek - I sekretarz PZPR, wykrzyknął w Biurze Politycznym KC : -  ”Jezus Maria ! To już koniec” !

Dla komunistycznych władz polskich pierwsza pielgrzymka Papieża Polaka, była ogromną, niewyobrażalną dotąd akcją policyjną. W krakowskiej części pielgrzymki zaangażowano np. 67 tys. funkcjonariuszy milicji obywatelskiej i 20 tyś. tajniaków SB.

Ich oczy skupione były tylko na jednym człowieku, który bez kompleksów wołał: „Totus Tuus” i  zachęcał słuchających do wiary w Chrystusa i do osobistej wolności i godności.

Na naszego Papieża, „patrzyła” także ociemniała od dzieciństwa pianistka Dominika, która po Mszy świętej na Placu Zwycięstwa w Warszawie, w cudowny sposób odzyskała wzrok.

Nie trzeba zaglądać do nut, żeby zrozumieć śpiew słowika, na nic szukanie pięknych wyrazów w słowniku, aby opisać szczęście i radość cudem uzdrowionej i jej najbliższych. Pomimo, że rychło po pierwszej pielgrzymce JP2 wprowadzono 13.12.1981r. stan wojenny w Polsce, ale to już inna historia także opisana w książce Andrzeja W. Wodzińskiego.

Po inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II w 1978 roku w Rzymie, prymas, kardynał Stefan Wyszyński zwrócił się w imieniu polskich pielgrzymów do naszego Papieża:

-  „Ojcze święty, kiedy wrócimy do naszych domów w Polsce, wyklęczymy w kamieniach dziury za Ojca świętego”.

I modliliśmy się i modlimy nadal za Niego. Niektórzy modlą się pisząc o JP2 wiersze, jeszcze inni powieści, traktaty filozoficzno – teologiczne, lub malują obrazy, rzeźbią w kamieniu czy komponują muzykę, a także kręcą o Nim filmy.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 13,52

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
13,52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
15,75 zł bramynauki.pl
mobi epub
15,75 zł swiatebookow.pl
mobi epub
16,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
17,50 zł virtualo.pl
mobi epub
17,50 zł empik.pl
mobi epub
  10,50 zł
w programie Nexto Premium
17,50 zł nexto.pl
mobi epub
17,50 zł litres.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
17,50 zł woblink.pl
mobi epub
od 15,75 zł
(dla stałych klientów)
17,50 zł ebookpoint.pl

E-booki podobne do "Nasz Papież i zamiatacze ulic"