Zwierzęta z lasu dziewiczego

Autor: Arkady Fiedler

Wydawnictwo: Bernardinum

Opłacalność: 8.62 zł/100 stron

„Zwierzęta z lasu dziewiczego” Arkadego Fiedlera to literacki zapis relacji z dwóch przedwojennych wypraw autora do puszczy w Ameryce Południowej. Wraz z Fiedlerem podążamy tropem jej mieszkańców. Podpatrujemy zwyczaje ostronosa, pancernika, anakondy czy mrówkojada. Pisarz, sam pod ogromnym wrażeniem zwierzęcego świata południowoamerykańskich lasów, wciąga nas w jego barwny, dziki i nie do końca pojęty przez człowieka klimat.

Arkady Fiedler (1894-1985)

jeden z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy. Autor trzydziestu dwóch książek, które od kilkudziesięciu lat stanowią kanon polskiej literatury podróżniczej. Twórczość Arka­dego Fiedlera, przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, znana jest daleko poza granicami Polski.

Do bestsellerów należały wydane przed drugą wojną światową reportażowe książki opisujące wyprawy do Amazonii („Ryby śpiewają w Ukajali”) i do Ameryki Północnej („Kanada pachnąca żywicą”).

W 1974 r. powstało Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. W tym unikalnym miejscu można zapoznać się z bogatą twórczością Fiedlera. Ponadto obejrzymy mnóstwo pamiątek z licznych podróży pisarza i jego synów.

„Oto hirara uciekała w wielkich podskokach. Miała krzywy, obolały grzbiet, bo go ludzie przetrącili kijami. Była inwalidą. Ale waliła jak diabeł w stronę niedalekiej puszczy. Ostatni wysiłek jej szaleństwa – opętany bieg ku wolności – przejmował wzruszeniem. Nakazywał najgłębszą cześć. Była to dzielna bojowniczka”.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
10,34 zł ibuk.pl
mobi epub
13,16 zł empik.pl
mobi epub
13,31 zł gandalf.com.pl
mobi epub
13,52 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 12,17 zł
(dla stałych klientów)
13,52 zł ebookpoint.pl
mobi epub
14,15 zł swiatebookow.pl
mobi epub
14,31 zł ravelo.pl
mobi epub
14,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  9,54 zł
w programie Nexto Premium
15,11 zł nexto.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
15,90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
15,90 zł legimi.com
mobi epub
15,90 zł virtualo.pl
mobi epub
15,90 zł publio.pl
mobi
14,30 zł zinamon.pl
epub
14,30 zł zinamon.pl

Arkady Fiedler - inne e-booki

E-booki podobne do "Zwierzęta z lasu dziewiczego"