ISBN:9788378393085

Błękitnooki chłopiec

Autor: Joanne Harris

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 5.03 zł/100 stron

B.B. to niespełna czterdziestoletni mężczyzna, który wciąż mieszka z matką i snuje o niej okrutne fantazje. Wyobraża ją sobie jako ofiarę morderstwa, a swoje wizje publikuje jako twórczość literacką na portalu internetowym. Za pośrednictwem strony B.B. kontaktuje się z internautami, komentującymi jego nowe wpisy - zarówno pozytywnie, jak krytycznie. Wśród nich jest kobieta o nicku Albertine, którą mężczyzna zna też ze świata realnego. Czymże jednak jest ten świat, skoro żadne z nich nie jest takie, jak z pozoru się wydaje? Do jakiego stopnia fikcja miesza się tu z rzeczywistością? Kiedy B.B. pisze prawdę, a kiedy tworzy tylko nieistniejące światy? Jakie wydarzenie z przeszłości sprawiło, że ucieka w świat ukryty za monitorem komputera?

*  *  *

Genialna i pasjonująca lektura. Książka, która przeraża jeszcze długo po przeczytaniu...

"Daily Express"

Wszyscy pokochaliśmy "Czekoladę", a nowy thriller Joanne Harris, który, w formie serii internetowych publikacji, opowiada o życiu trzech braci i ich rodzinnych patologiach, ma w sobie ten sam urok, ujęty w bardziej współczesny język. "Błękitnooki chłopiec", to naprawdę mroczna i zawiła historia.

"Company"

Błyskotliwie skomponowana, zaplanowana i wnikliwa powieść z prawdziwie zaskakującym zakończeniem...

"Mirror"

Joanne Harris (1964) - angielska pisarka, autorka wielu bestsellerów. Kocha Francję, słodycze i pisanie o jedzeniu. Jej powieść Czekolada, odniosła międzynarodowy sukces i została sfilmowana w 2000 roku. W Polsce ukazały się między innymi: Jeżynowe wino (2001), Pięć ćwiartek pomarańczy (2001), Świat w ziarnku piasku (2002), Rubinowe czółenka (2007­).

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Joanne Harris - inne e-booki

E-booki podobne do "Błękitnooki chłopiec"