Skarby

Autor: Joanna Gromek-Illg

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 208

Opłacalność: 5 zł/100 stron

Oszczędzasz: 50%

Magiczna historia pełna czarnej kawy, mrocznych tajemnic i literackich smaczków.

Listopad nie jest miesiącem zakochanych. A jednak to właśnie w zimne i mroczne wieczory Monika i Mikołaj odkrywają, że nie mogą bez siebie żyć. I że nie mogą ze sobą wytrzymać. Gdyby nie wmieszały się w to trzy energiczne staruszki, nigdy nie odkryliby mrocznych meandrów pierwszej miłości. Gdyby starsze panie nie zajmowały się pisaniem epitafiów, nie doszłoby pewnie do dzikiej awantury zakończonej zbrodnią. Gdyby nie padał bez przerwy deszcz… ach, przy odrobinie szczęścia i poczucia humoru każdy ma szanse dokopać się do swojego skarbu.

Kiedy miałam piętnaście lat, byłam pewna, że zostanę powieściopisarką. Jednak ponieważ moja młodość przypadła na tzw. „ciekawe czasy”, szybko zapomniałam o tym planie. Przez wiele lat redagowałam książki, pisałam recenzje, robiłam wywiady, no i wychowywałam dzieci oraz prowadziłam dom. Dopiero po pięćdziesiątce, robiąc życiowy bilans na kolejnym życiowym zakręcie, przypomniałam sobie o dziecięcych marzeniach. Tę opowieść napisałam z myślą o wrażliwej i prostodusznej nastolatce, którą byłam wiele lat temu. Mam nadzieję, że uśmiechniecie się z sympatią, wspominając swoje szczenięce zauroczenia. Joanna Gromek-Illg

Joanna Gromek-Illg (ur. 1955) Z wykształcenia polonistka i filozof, pracowała jako nauczycielka, scenarzystka i reżyser filmów dokumentalnych (. portrety Czesława Miłosza, Seamusa Heaneya, Joanny Helander) oraz kabaretowych widowisk telewizyjnych, redaktorka i krytyk literacki (publikacje w „Tygodniku Powszechnym”, miesięczniku „Znak”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, „Almanachu Humanistycznym”, „Przekroju”), autorka kilkudziesięciu wywiadów (. z Czesławem Miłoszem). Jej hobby to fotografowanie. Niniejsza książka jest debiutem powieściowym autorki.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 16 ofert ebooków od 10,41

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
10,41 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
16,22 zł bookandwalk.pl
bez DRM mobi epub
od 14,98 zł
(dla stałych klientów)
16,64 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
17,06 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
17,26 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
17,26 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
18,72 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
18,72 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
19,00 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub Po rejestracji »
19,76 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
20,80 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
20,80 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
20,80 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
20,80 zł koobe.pl
bez DRM mobi epub
20,80 zł virtualo.pl
bez DRM epub
14,60 zł zinamon.pl

Joanna Gromek-Illg - inne e-booki

E-booki podobne do "Skarby"