Czarnoksiężnik z Archipelagu

Autor: Ursula K. Le Guin

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 240

Opłacalność: 6.97 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Klasyka powieści fantasy!

Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w dojrzałość. Jest to, wreszcie, przypowieść o tym, jak – nie czując upadlającego strachu – pogodzić się z myślą o śmierci.

„Czarnoksiężnik z Archipelagu” to pierwsza część czterotomowego cyklu „Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin, przez znawców zgodnie obwołanego arcydziełem światowej literatury fantasy.

Saga o Ziemiomorzu to nic innego jak opowieść o dojrzewaniu, o wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i ducha rywalizacji, dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości, a też zrozumienia ograniczoności ludzkich działań. Im większa moc i im większa władza, tym większa odpowiedzialność – przestrzega Le Guin. „Wysokie obcasy”

Ursula K. Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. w Berkeley. Przez znawców i miłośników fantasy jest wymieniana jednym tchem obok Johna Ronalda Reula Tolkiena i Andrzeja Sapkowskiego. Jej utwory stały się klasyką nie tylko fantastyki. To już kanon literatury pięknej, analizowany, poddawany badaniom literackim, antropologicznym i psychoanalitycznym. Pisze dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Jest autorką scenariuszy filmowych i esejów oraz tekstów dla wykonawców muzyki. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą i Hugo na czele. Od 1958 mieszka Portland w stanie Oregon.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 16.73 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16.73 zł inverso.pl
mobi epub
18.49 zł septem.pl
mobi epub
od 16.64 zł
(dla stałych klientów)
18.49 zł ebookpoint.pl
mobi epub
20.37 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21.99 zł ibuk.pl
mobi epub
22.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
22.23 zł publio.pl
mobi epub
  14.34 zł
w programie Nexto Premium
22.23 zł nexto.pl
mobi epub
23.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
23.90 zł legimi.com
mobi epub
23.90 zł woblink.pl
mobi epub
23.90 zł virtualo.pl
mobi epub
23.90 zł litres.pl

Ursula K. Le Guin - inne e-booki

E-booki podobne do "Czarnoksiężnik z Archipelagu"