ISBN:9788378399971

Na wschód od Edenu

Autor: John Steinbeck

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 848

Opłacalność: 4.95 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 33.00 zł.

Słynnym „Na wschód od Edenu” Prószyński i S-ka otwiera serię autorską, w której przypomni wszystkie dzieła Johna Steinbecka. Znajdą się w niej również tytuły nigdy wcześniej w Polsce niepublikowane.

Powieść uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów – Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny – Abry. W końcu Kaleb odnajduje matkę, demoniczną Kathy, w domu publicznym i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii…

„Na wschód od Edenu” to jedna z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych powieści XX wieku. Podczas gdy w warstwie fabularnej jest realistyczną sagą rodziny kalifornijskich ranczerów, jej drugie, głębsze dno można odczytywać jako reinterpretację biblijnej historii o Kainie i Ablu i przypowieść o walce dobra ze złem w człowieku.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 42.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
42.00 zł inverso.pl
mobi epub
od 43.68 zł
(dla stałych klientów)
48.53 zł ebookpoint.pl
mobi epub
49.39 zł gandalf.com.pl
mobi epub
50.90 zł virtualo.pl
mobi epub
54.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
55.20 zł ibuk.pl
mobi epub
55.80 zł publio.pl
mobi epub
  36.00 zł
w programie Nexto Premium
55.80 zł nexto.pl
mobi epub
60.00 zł woblink.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
60.00 zł legimi.com

John Steinbeck - inne e-booki

E-booki podobne do "Na wschód od Edenu"