Na wschód od Edenu

Autor: John Steinbeck

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 848

Opłacalność: 3.53 zł/100 stron

Oszczędzasz: 34%

Słynnym „Na wschód od Edenu” Prószyński i S-ka otwiera serię autorską, w której przypomni wszystkie dzieła Johna Steinbecka. Znajdą się w niej również tytuły nigdy wcześniej w Polsce niepublikowane.

Powieść uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów – Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny – Abry. W końcu Kaleb odnajduje matkę, demoniczną Kathy, w domu publicznym i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii…

„Na wschód od Edenu” to jedna z najwybitniejszych i zarazem najpopularniejszych powieści XX wieku. Podczas gdy w warstwie fabularnej jest realistyczną sagą rodziny kalifornijskich ranczerów, jej drugie, głębsze dno można odczytywać jako reinterpretację biblijnej historii o Kainie i Ablu i przypowieść o walce dobra ze złem w człowieku.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 29.90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.90 zł woblink.pl
mobi epub
34.20 zł litres.pl
mobi epub
od 31.19 zł
(dla stałych klientów)
34.65 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.78 zł gandalf.com.pl
mobi epub
40.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
40.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
45.00 zł ibuk.pl
mobi epub
45.00 zł empik.pl
mobi epub
45.00 zł virtualo.pl
mobi epub
  27.00 zł
w programie Nexto Premium
45.00 zł nexto.pl
mobi epub
45.00 zł publio.pl
mobi
40.50 zł zinamon.pl
epub
40.50 zł zinamon.pl

John Steinbeck - inne e-booki

E-booki podobne do "Na wschód od Edenu"